​فریدون در گفت‌وگو با ایبنا عنوان کرد:

آموزش نیروی انسانی ماهر برای ناشران کودک و نوجوان در اولویت برنامه‌ها

 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۰۴
 
 
رئیس هیات مدیره انجمن فرهنگی ناشران کودک و نوجوان از آموزش نیروی انسانی ماهر برای ناشران کودک و نوجوان به عنوان رکن اصلی برنامه‌های این انجمن در هیات مدیره جدید نام برد.
 
عبدالعظیم فریدون؛ رئیس جدید هیات مدیره انجمن فرهنگی ناشران کودک و نوجوان در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، عنوان کرد: در هیات مدیره جدید انجمن، آموزش را به عنوان رکن اصلی در برنامه‌ریزی‌های قرار دادیم، زیرا در وضعیت مالی کنونی و مشکلات اقتصادی تنها چیزی که می‌توانیم روی آن تمرکز کنیم تربیت نیروی انسانی ماهر برای ناشران کودک و نوجوان است.
 
وی در این زمینه توضیح داد: تمام ارکان یک نشر نیازمند نیروی حرفه‌ای و ماهر است و ما در انجمن تلاش می‌کنیم این نیروی ماهر و حرفه‌ای را با کمک ناشران کودک تربیت کنیم.
 
فریدون با بیان اینکه تمرکز ما آموزش نیروی انسانی ماهر برای ناشران کودک و نوجوان است، گفت:   بخشی از مشکلات اقتصادی به دلیل ضعف دانش و ارتباطی همکاران است، دانشی که به لحاظ مالی شاید هزینه‌ای نداشته باشد و با اندکی آموزش و تخصص این نقیصه برطرف شود.
 
وی تاکید کرد: معتقدم که یک نشر حرفه‌ای نیازمند نیروی ماهر و حرفه‌ای است و اگر این ضعف برطرف شود می‌توان ساختار انتشارات را به خوبی تربیت کرد و بخشی از مشکلات حل می‌شود.
 
فریدون همچنین از تشکیل کمیسیون و کارگروه‌های تخصصی در این انجمن خبر داد و گفت: قرار است با حضور ناشران عضو انجمن فرهنگی کودک و نوجوان کمیسیون‌ها و کارگروه‌های مورد نیاز بخش‌های مختلف راه‌اندازی شود و از حضور دیدگاه‌ها و نظرات ناشران استفاده شود.
 
انجمن فرهنگی ناشران کودک و نوجوان از سال 1368 فعالیت خود را آغاز کرده و اکنون 80 ناشر کودک و نوجوان در آن عضویت دارند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 279387