۲
 
از سری تابستانه‌های کتاب‌های علمی و فناوری؛

«تحلیل چاه‌آزمایی و به کارگیری مدل‌های تفسیر پیشرفته» در راه کتابفروشی‌ها

به علم روز دنیا نزدیک هستیم
 
تاریخ انتشار : شنبه ۵ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۵۵
 
 
سینا بایرام‌زاده معتقد است: موضوع کتاب «تحلیل چاه‌آزمایی و به کارگیری مدل‌های تفسیر پیشرفته» تفسیر‌های پیشرفته از فرآیند چاه‌آزمایی در صنعت نفت و گاز است و نویسنده به ارائه راه‌حل برای مشکلات احتمالی این فرآیند پرداخته است.
 
سینا بایرام‌زاده، مدیر بخش پالایش اوپس استرالیا و مترجم کتاب «تحلیل چاه‌آزمایی و به کارگیری مدل‌های تفسیر پیشرفته» در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) درباره این اثر گفت: «تحلیل چاه‌آزمایی و به کارگیری مدل‌های تفسیر پیشرفته» برای فعالان و کارشناسان صنعت نفت که سابقه کاری بالایی هم دارند، مفید واقع خواهد شد. این اثر مرجعی برای دیگر کتاب‌های این حوزه است، چرا که موضوع آن تفسیر‌های پیشرفته از فرآیند چاه‌آزمایی است و نویسنده به ارائه راه‌حل برای مشکلات احتمالی این فرآیند پرداخته است. به عنوان مثال موسسه نفت فرانسه از این کتاب برای آموزش‌های خود بهره‌ گرفته و می‌گیرد.
 
وی درباره وضعیت تالیف در این حوزه گفت: خوشبختانه نفت صنعتی بین‌المللی است و نزدیک به 90درصد کتاب‌هایی که از سوی دانشجویان و کارشناسان مورد استفاده‌ قرار می‌گیرند، منابع ترجمه نشده هستند و این اتفاق خوبی در علم و صنعت نفت و پتروشیمی است.

مترجم کتاب «تحلیل چاه‌آزمایی و به کارگیری مدل‌های تفسیر پیشرفته» ادامه داد: در فرآیند ترجمه همواره اشتباهاتی رخ می‌دهد که این میزان خطاها در صنعت نفت به حداقل خود رسیده است، چراکه همواره دانشجویان و کارشناسان از منابع اصلی بهره‌ می‌گیرند و متناسب با علم روز پیش می‌روند. به همین جهت ما به علم روز دنیا نزدیک هستیم. در اغلب دانشگاه‌ها در ایران کتاب‌های انگلیسی زبان تدریس می‌شوند.

این مترجم درباره روند فرآیند چاه‌آزمایی گفت: در طول این فرآیند متخصصان می‌فهمند که توان تولید چاه چه میزانی از نفت یا گاز را در بر می‌گیرد. این امر هم بستگی به نوع چاه دارد که چاهی که حفر شده نفتی است یا گازی.  
 
بایرام‌زاده در ادامه با ارائه خبر انتشار کتاب گفت: ترجمه این اثر نزدیک به شش ماه به طول انجامید که ویرایش تخصصی هم پس از ترجمه صورت گرفت. این اثر تابستان امسال روانه کتابفروشی‌ها خواهد شد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 278732
 


 
مهدی
Poland
۱۳۹۸-۰۵-۰۵ ۱۲:۴۸:۳۳
بسیار خرسند و خوشحالم که دوستان عزیز مثل آقای بایرن زاده تجربیات خودشان را با تالیف کتاب های تخصصی و کاربردی در اختیار این مرز و بوم قرار داده و با همت و تلاش روز افزونشان روحیه ایران پرستی را و توانمندی های ایرانیان را به تصویر می کشند. به امید تالیفات بیشتر از آقای مهندس بایرن زاده (229207)
 
ناصری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۸-۰۵-۰۵ ۱۳:۰۱:۵۵
بسیار عالی .انشالله این کتاب باعث پیشرفت در صنعت نفت شده و برای دانشجویان در این زمینه مفید واقع شود. (229209)