مدیر کتابخانه شهدای حصارک خبر داد:

تمرین قصه‌خوانی و کتاب‌‌نویسی در کتابخانه شهدای حصارک

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۴
 
 
کارگاه «قصه بخوانیم، کتاب بسازیم» با هدف پرورش ذهن کودکان و تقویت مهارت انجام کار گروهی در کتابخانه شهدای حصارک برگزار شد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، کارگاه «قصه بخوانیم، کتاب بسازیم» صبح امروز (سه‌شنبه اول مرداد) ساعتی پیش با حضور جمعی از کودکان منطقه پنج تهران در کتابخانه شهدای حصارک برگزار شد.
 
فرشته حبیبیان، مدیر کتابخانه شهدای حصارک درباره برگزاری این کارگاه یک روزه گفت: این طرح در در قالب کارگاه قصه‌گویی و ساخت کتاب برای کودکان شش تا 10 سال برگزار شد که با استقبال خوبی از سوی کودکان روبه‌رو شد.
 
وی با اشاره به اهداف برگزاری این کارگاه، عنوان کرد: در این کارگاه، گروهی از کارشناسان یک قصه را در قالب نمایش برای بچه‌‌ها اجرا کردند و سپس کودکان شرکت‌کننده یک کتاب ده صفحه‌ای را بر اساس قصه‌ای که شنیدند تصویرسازی کرده و نوشتند.
 
حبیبیان افزود: این کارگاه با هدف انتقال و آموزش نکات اخلاقی در راستای الگوسازی رفتاری برای کودکان و همچنین آشنایی با اجزای کتاب و آموزش ساخت کتاب برگزار شد.
 
وی با بیان اینکه از بچه‌ها خواسته شد هر قصه‌ای که به ذهنشان می‌رسد در کتابی که در اختیارشان قرار دارد، بنویسند، گفت: قصه‌گویی اهمیت ویژه‌ای در رشد و تربیت فکری و اخلاقی کودکان دارند و یک ابزار مهم در تعلیم و تربیت این گروه سنی به شمار می‌آید و این موضوع بهانه اصلی کارگاه ما شد.
 
حبیبیان تاکید کرد: پرورش ذهن کودکان، تقویت مهارت انجام کار گروهی و ارتقای سطح مطالعه همچنین مهارت تصویرسازی از جمله اهداف اصلی برگزاری این کارگاه بود.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 278678