حجت‌الاسلام غلامرضا حیدری ابهری خبر داد:

50دستور اسلامی درباره مهربانی با حیوانات به دست کودکان می‌رسد

جمع‌آوری حکایت‌ها در «من امام رضا (ع) را دوست دارم»
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۰ تير ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۵۷
 
 
غلامرضا حیدری ابهری، نویسنده کودک و نوجوان، از تالیف 50 دستور اسلامی درباره مهربانی با حیوانات برای کودکان خبر داد.
 
غلامرضا حیدری ابهری در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، درباره آثار در دست تالیفش برای کودکان و نوجوانان توضیح داد: با توجه به اینکه مهربانی با حیوانات از جمله موضوعاتی است که در دین اسلام و روایات به آن‌ها اشاره شده است، کتابی با این مضمون نوشته‌ام و در آن به 50 دستور اسلامی درباره مهربانی با حیوانات با ترکیبی از حکایت‌های مختلف، پرداخته‌ام.

وی در ادامه گفت: ما در مجموع 120 دستور اسلامی درباره رفتار با حیوانات داریم، من در مجموع 50 دستور آن‌ را که برای بچه‌ها قابلیت طرح شدن داشت،‌ انتخاب کردم مانند اینکه شب‌ها با کودکان چگونه رفتار کنیم، یا در مقابل کودکان حیوانات را ذبح نکنیم.
 
حیدری ابهری درباره مراحل آماده‌سازی این کتاب بیان کرد: این کتاب را برای چاپ به نشر قدیانی سپرده‌ام و بعد از پایان تصویرگری به قلم شیوا ضیایی در حال حاضر در چاپخانه است و به زودی منتشر می‌شود.
 
 

این نویسنده درباره سایر آثارش نیز توضیح داد: «من امام رضا (ع) را دوست دارم» از دیگر آثار من است که در قالب مجموعه 14 جلدی «من اهل بیت را دوست دارم» از سوی نشر جمال منتشر شده است. و شامل حکایت‌هایی است که از مجموع حکایت‌های زیادی که درباره امام رضا (ع) وجود دارد، انتخاب و منتشر شده است.

وی درباره کاربرد این کتاب گفت: دسترسی به حکایت‌های مختلف درباره امام رضا (ع) آسان نیست و نیاز به تحقیق و پژوهش گسترده دارد و برخی منابع ترجمه نشده است. نویسندگان برای اینکه بخواهند داستانی براساس حکایتی از امام رضا(ع) بنویسند منبع مشخصی ندارند که شامل همه حکایت‌ها باشد. من با انتشار این کتاب، این امکان را برای نویسندگان فراهم کرده‌ام که با مراجعه به آن، حکایت مورد نظرشان را انتخاب کنند و براساس آن داستانی بنویسند.
 
غلامرضا حیدری‌ابهری، نویسنده و محقق در حوزه تعلیم و تربیت کودکان سال 1348 در تهران متولد شد. از جمله آثار او می‌توان به «خداشناسی قرآنی کودکان، پاسخ به چهل پرسش کودکان درباره خدا»، «دایره المعارف قرآن»،‌ «نان و نمک»،‌ «خدا و قصه‌هایش»،‌ «زندگی‌نامه نهج البلاغه»، «فرهنگ‌نامه سوره‌های قرآن»،‌ «پیامبر و قصه‌هایش» و «زیارت عاشورا در نگاهی دیگر» و «فرهنگ‌نامه سوره‌های قرآن» اشاره کرد. او برگزیده جوایزی مانند برگزیده شانزدهمین دوره جایزه کتاب فصل، برگزیده هفدهمین دوره جایزه کتاب فصل، برگزیده دهمین جشنواره کتاب‌های آموزشی رشد و برگزیده نخستین جشنواره کتاب سال رضوی بوده است.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 278502