مظاهری در گفت‌وگو با ایبنا:

چاپخانه‌داران در خطر ابتلا به سرطان/ الکل‌‌های ایزوپروپیل موجود در بازار بی‌کیفیت‌اند

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۱
 
 
مدیرعامل تعاونی چاپخانه‌داران تهران با اشاره به نیاز چاپخانه‌داران به الکل ایزوپروپیل گفت: اکنون در بازار انواع بی‌کیفیت این کالا وجود دارد که عموما به دستگاه‌های چاپ آسیب می‌زنند، از سوی دیگر محیط کار را برای چاپخانه‌داران سرطانی می‌کنند.
 
احمدرضا اعتمادمظاهری، مدیرعامل تعاونی چاپخانه‌داران تهران در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، عنوان کرد: یکی از مواد مورد نیاز چاپخانه‌داران الکل ایزوپروپیل است که طی ماه‌های اخیر چاپخانه‌ها برای تامین آن دچار مشکلات جدی شده‌اند، زیرا در گذشته سالی دو بار این کالا به ایران می‌آمد.
 
وی افزود‌: در این زمینه از سال گذشته که مشکلات ارزی برای تامین کالاهای مورد نیاز چاپخانه‌داران ایجاد شد، در واردات نیز با مشکلاتی روبه‌رو شدیم و این مشکلات روزبه‌روز بیشتر می‌شود.
 
مظاهری با اشاره به خطر کمبود الکل ایزوپروپیل برای چاپخانه‌ها گفت: این کالا باید به‌زودی وارد کشور شود؛ زیرا کالای ضروری برای چاپخانه‌ها و دستگاه‌های چاپ است. از سوی دیگر الکل‌هایی که اکنون در بازار موجود است اصلا کیفیت خوبی ندارند و بیشتر آن‌ها تقلبی هستند.
 
وی یادآور شد: این کالاهای کم کیفیت عموما به دستگاه‌های چاپ آسیب می‌زنند، از سوی دیگر محیط کار را برای چاپخانه‌داران سرطانی می‌کنند، همچنین از کیفیت و کارایی دستگاه‌ها می‌کاهد اما به دلیل کمبود این کالا، برخی از سر ناچاری از الکل‌های کم کیفیت استفاده می‌کنند.
 
مظاهری با اشاره به تلاش‌ها برای ورود الکل ایزوپروپیل هلندی از طریق کشور امارات، توضیح داد: طی ده روز گذشته تلاش کردیم ارز نیمایی لازم برای واردات این کالا را بگیریم، در این زمینه وجوه مورد نیاز تامین و مجوز بانک مرکزی نیز برای دریافت ارز نیمایی صادر شده است.
 
به گفته وی، در این زمینه اما صرافی بانک عامل هنوز نتواسته تامین ارز کند و با توجه به محدودیت زمانی مجوز استفاده از ارز نیمایی مخاطرات و دغدغه‌هایی را برای ما ایجاد کرده است که امیدواریم هرچه زودتر برطرف شود و بتوانیم تا دو ماه آینده الکل مورد نیاز را به کشور وارد کنیم.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 278416