عابدین در گفت‌وگو با ایبنا خبر داد:

امضای تفاهم‌نامه هیات عراقی با چاپخانه‌داران ایرانی

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۴ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۰
 
 
رئیس اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ از عقد قرارداد هیات چاپخانه‌داران عراقی با چاپخانه‌داران اصفهان در حاشیه نمایشگاه چاپ و بسته‌بندی این استان خبر داد.
 
بابک عابدین؛ رئیس اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، با اشاره به فعالیت پاویون صادرکنندگان صنعت چاپ در نمایشگاه چاپ و بسته‌بندی اصفهان، گفت: پاویون ما در این نمایشگاه تلاش کرد ضمن ارتباط با دست‌اندرکاران چاپ و بسته‌بندی اصفهان با فعالان سایر استان‌ها نیز ارتباط بگیرد تا در زمینه رونق تولید بحث و تبادل نظر داشته باشیم.
 
وی افزود: در این زمینه می‌توان گفت که حضور در نمایشگاه اصفهان انگیزه‌ای برای استان‌های همجوار اصفهان شده بود تا برای بازدید به این رویداد بیایند و از امکانات پاویون برای رونق فعالیت‌های خود استفاده کنند.
 
عابدین با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در توجه به رونق تولید، گفت: در این زمینه تصمیم گرفتیم حضور خود را در نمایشگاه‌ها و رویدادهای سایر نقاط ایران گسترده‌تر کنیم تا به رونق تولید در سایر مناطق کشور هم توجه کرده و سهم خود را اجرا کنیم.
 
وی یادآور شد: ما باور داریم که توجه به تولید داخلی تنها راه رونق صادراتی و توسعه و پیشرفت تولیدات داخل کشور برای صادرات‌محور شدن کالاها است.
 
عابدین با بیان اینکه ما این راه را ادامه می‌دهیم، عنوان کرد: با سایر استان‌ها که توانمندی صنت چاپ وجود دارد نیز همکاری خواهیم داشت تا آن‌ها هم نسبت به این مساله انگیزه پیدا کنند و بتوانند از شرایط موجود اقتصادی رونق اقتصادی کسب کنند.
 
وی تاکید کرد: اصل برپایی یک نمایشگاه بر نمایش توانمندی فعالان اقتصادی است و بهترین گزینه است تا قدرت تولیدات و کیفیت آن‌ها را در یک جا متمرکز و به تعداد زیادی از بازدیدکنندگان و متقاضیان ارائه کنیم.
 
عقد قرارداد با هیات عراقی
رئیس اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ همچنین درباره حضور هیات چاپخانه‌داران عراق در پاویون این اتحادیه، گفت: این هیات عراقی برای خرید و سفارش ماشین‌آلات و تولیدات چاپی با بسیاری از چاپخانه‌های ایرانی قرارداد امضا کردند که به زودی اجرایی می‌شود.
 
وی ادامه داد: حضور این هیات عراقی پیرو تفاهم‌نامه سال 2014 اتحادیه صادرکنندگان با اتحادیه چاپخانه‌داران اربیل کردستان است و در این زمینه حضور آن‌ها در نمایشگاه چاپ و بسته‌بندی تهران و سایر نمایشگاه‌ها نیز گواه موفقیت‌آمیز بودن این تفاهم‌نامه است.
 
عابدین با اشاره به تفاهم‌نامه واردات و صادرات ایران و عراق، گفت: کشور عراق اکنون گزینه بسیار خوبی برای توسعه صادرات و همکاری‌های دوجانبه است و می‌توان از این فرصت برای صدور کالای ایرانی به سایر کشورهای منطقه استفاده کرد، همچنین می‌توان از بازار عراق به بازار سایر کشورها نیز راه پیدا کرد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 278309