رئیس اداره کتاب استان قم به ایبنا خبر داد؛

صدور مجوز برای 2520 عنوان کتاب در استان قم در بهار 98

5 عنوان کتاب ارسالی به اداره کتاب قم، مغایر با ضوابط نشر تشخیص داده شد و برای آن‌ها مجوز صادر نشد
 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۶
 
 
رئیس اداره کتاب اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم اعلام کرد: در سه ماهه نخست سال جاری برای 2520 عنوان کتاب، مجوز صادر شده و 5 عنوان هم مغایر با ضوابط نشر تشخیص داده شده و برای آن‌ها مجوز صادر نشد.
 
روح‌الله کریمی رئیس اداره کتاب اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در قم، با ارائه گزارشی از عملکرد این اداره در سه ماهه نخست سال جاری، گفت: تعداد مجوزهای صادرشده در سه ماهه نخست سال جاری 2520 عنوان است و از این تعداد 261 عنوان کتاب کودک و 1025 عنوان دیگر در حوزه دین و مابقی در حوزه کتاب‌های عمومی قرار می گیرند.

رئیس اداره کتاب اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به تعداد عناوینی که مغایر با ضوابط نشر تشخیص داده شده‌اند، اشاره کرد و ادامه داد: از میان عناوینی که در سه ماهه نخست به اداره کتاب ارسال شده است، 5 عنوان مغایر با ضوابط نشر تشخیص داده شده و برای آن‌ها مجوز صادر نشد.

کریمی، شمارگان کتاب‌های به چاپ رسیده در این بازه زمانی را هم خوب ارزیابی کرد و یادآور شد:  تیراژ کتاب‌های چاپ شده در این مدت (که تعداد آنها 2100 عنوان بوده است) به 3 میلیون و 156 هزار و 600 جلد می‌رسد.

این مقام مسئول در اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم، حمایت از ترویج و توسعه کتابخوانی را از وظایف ذاتی این اداره‌کل برشمرد و تصریح کرد: در راستای ترویج و توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی 6620 جلد کتاب در اختیار مراکز و ارگان‌های استان قرار گرفته است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 278182