سپاس‌مقدم به ایبنا خبر داد:

برگزاری دوره‌های تئوری و عملی چاپ و نشر با همکاری صنف

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۱
 
 
رئیس مرکز علمی کاربردی شماره 30 تهران از رایزنی با اتحادیه‌های ناشران و کتابفروشان و چاپخانه‌داران تهران برای برگزاری دوره‌های تئوری و علمی چاپ و نشر خبر داد.
 
آرش سپاس‌مقدم، رئیس مرکز علمی کاربردی شماره 30 تهران در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، با اشاره به برنامه‌های فصل دوم سال این مجموعه عنوان کرد: به دنبال ظرفیت‌های این مرکز در رشته‌های چاپ و نشر به دنبال رایزنی با اتحادیه‌های ناشران و کتابفروشان تهران و چاپخانه‌داران تهران هستیم تا دور‌ه‌های تئوری و عملی برگزار کنیم.
 
وی افزود: در این زمینه در مقطع کاردانی ما در دو رشته طراحی چاپ و چاپ و نشر و در مقطع کارشناسی چهار رشته مدیریت چاپ، طراحی چاپ، مدیریت نشر و چاپ و بسته‌بندی دانشجو می‌پذیریم و آموزش می‌دهیم.
 
سپاس‌مقدم با بیان اینکه ارتباط با بدنه صنف و آموزش فعالان و دست‌اندرکاران این حوزه همواره در اولویت‌های این مرکز بوده است، گفت: در این زمینه به تازگی تعاملاتی با اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران داشتیم تا بتوانیم دور‌ه‌های مختلفی را برای ناشران برگزار کنیم که در بردارنده مباحث مختلف باشد.
 
وی یادآور شد: این دوره‌های آموزشی شامل حوزه‌های مختلفی مثل مدیریت نشر، ویراستاری، طراحی و صفحه‌آرایی، نظارت فنی چاپ و دیگر بخش‌های نشر می‌شود که ظرفیت برگزاری دوره آموزشی برای هر یک از این موضوعات فراهم است.
 
سپاس‌مقدم با اشاره به برگزاری دوره‌های آموزشی برای چاپخانه‌داران، عنوان کرد: در این زمینه نیز به دنبال برگزاری دوره‌های آموزشی مشترک بین اتحادیه چاپخانه‌داران و مرکز علمی کاربردی شماره 30 تهران هستیم تا به مرور شاهد ارتقای سطح آموزشی در میان دست‌اندرکاران این حوزه باشیم.
 
رئیس مرکز علمی کاربردی شماره 30 تهران درباره اقداماتی که می‌توان در این زمینه دنبال کرد، گفت: معرفی کارآموز تحصیلکرده به چاپخانه‌ها، نیازسنجی و امکان‌سنجی چاپخانه‌ها همچنین استفاده از ظرفیت نیروهای فارغ‌التحصیل در مجمتمع‌های چاپی از جمله اقداماتی است که می‌توان دنبال کرد.
 
وی با اشاره به حضور استادان خبره و کارآزموده چاپ و نشر در این مرکز، عنوان کرد: اکنون ظرفیت بسیار خوبی از حضور استادان و افراد حرفه‌ای در حوزه چاپ و نشر وجود دارد که می‌توان از آن‌ها در بدنه چاپ و نشر استفاده کرد، در این زمینه امیدواریم تعامل با تشکل‌های صنفی طی هفته‌های اخیر به مرحله اجرایی و عملیاتی برسد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 278093