تازه‌های نشر علمی:

جعبه ابزاری از جنس کتاب به زودی در کتابفروشی‌ها

«مجموعه آچار» جعبه‌ابزاری جدید برای علم‌دوستان
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۵۵
 
 
مجموعه آچار با عناوین «آچار علم»، «آچار ریاضی»، «آچار سیاست» و «آچار فلسفه» از سوی انتشارات مازیار به زودی در قفسه کتابفروشی‌ها جای خواهد گرفت.
 
مهرداد کاظم‌زاده، مدیرمسئول نشر مازیار در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) از انتشار چهارگانه آچار خبر داد و گفت: مجموعه آچار با عناوین «آچار علم»، «آچار ریاضی»، «آچار سیاست»، «آچار فلسفه» در تابستان امسال در کتابفروشی‌ها جای خواهند گرفت.
 
وی افزود: تلاش کردیم همزمان با طرح تابستانه خانه کتاب آثار پرطرفدار و جدیدی که مناسب با ذائقه عموم مردم باشد را منتشر کنیم. مجموعه چهارگانه آچار در حقیقت یک جعبه‌ ابزار جدید برای هر خانه به حساب می‌آید
 
کاظم‌زاده گفت: همه انسان‌ها برای شناخت بهتر جهان، جامعه و خود و برای رفتار بهتر در اين دنيای شلوغ به ابزارهای خوب و کارامدی نياز دارند: «مجموعه آچارها»، «آچارفلسفه»، «آچارعلم»، «آچاررياضي» و «آچار سياست»، براي همين کار طراحي شده است.
 
مدیر نشر مازیار درباره اولین اثر از مجموعه آچار گفت: اولین مجموعه با عنوان «آچار علم» در شرح حال دانشمندان سده‌های پیشین است افرادی که تمام علوم زمان خود را فرا می‌گیرند. نمونه‌های تاریخی از این دانشمندان فراوانند به عنوان مثال  ابن سینا و ابوریحان.  در غرب نیز از دوران باستان دانشمندان اینچنین کم نبوده‌اند مثال بارز آن ارسطو است و در دوره‌ی جدیدتر لایب‌نیتس (ملقب به استاد همه ی مشاغل). با پیشرفت علم ، این جامعیت از کل علم به رشته‌های خاصی محدود شد. در عصر حاضر این جامعیت حتی برای یک

کاظم‌زاده گفت: با پیشرفت علم، این جامعیت از کل علم به رشته‌های خاصی محدود شد. در عصر حاضر این جامعیت حتی برای یک رشته‌ی علمی خاص نیز موضوعیت ندارد. برای خواننده‌ای عام که می‌خواهد به یک دید کلی از جریان‌های تاریخی اصلی پیشرفت علوم به همراه آخرین کشفیات به زبان ساده دست یابد مطالعه‌ی این کتاب توصیه می‌شود.
 
وی افزود: این کتاب به طرز ماهرانه‌ای نظریه های علمی را به اطلاع‌عامیانه بدل کرده است و خوانندگان را در یادآوری آن‌ها کمک می‌کند. مخاطبان با خواندن این کتاب به احتمال زیاد تصمیم خواهند گرفت که در یک یا چند مورد از ‌صد موضوع مطرح شده در کتاب، بیشتر مطالعه کنند.
 
کاظم‌زاده درباره آچار توضیح داد: در این کتاب تمام روندهای عمده‌ی ریاضیات محض کنونی و تعدادی از نتایج مهم و هیجان‌انگیز قرن گذشته گنجانده شده است. برای نمونه  این کتاب به واقع نمی‌تواند به شما جبر همولوژیک بیاموزد، اما می‌تواند به شما بگوید چنین چیزی هست و تقریباً در کجای نقشه می‌توانید آن را پیدا کنید.
 
وی افزود: این کتاب برای طیف وسیعی از خوانندگان نوشته شده است که مبتدیان و دانش‌آموختگان، دانشجویان و مدرسان را هم شامل می‌شود. مجموعه‌ای خیره‌کننده از گوهرهای ریاضی است که تصویری جذاب از دنیای ریاضیات را پیش‌روی خواننده قرار می‌دهد. کتاب حاضر بیان روشنی از مفاهیم و روش‌های اساسی در تمام عرصه‌ی ریاضیات است و نقشه‌ای از چشم‌اندازهای مختلف ریاضیات را در اختیار خوانندگان قرار می‌دهد ، یک راهنمای توریستی برای ریاضیات، راهنمایی که هم راه‌ها را نشان می‌دهد و هم زبانی را که در مقصد به آن تکلم می‌شود. این کتاب از خواننده یک ریاضیدان نمی‌سازد اما در عین‌حال از جدیدترین تحولات در علم ریاضی نیز به زبانی ساده سخن به میان می‌آورد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 278075