​در باغ کتاب تهران

داستان‌های کودکان جنوب شهر بررسی می‌شود

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۸ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۳۴
 
 
کتاب «بهشت دسته‌جمعی» شامل داستان‌های کودکان جنوب شهر تهران، در باغ کتاب تهران بررسی می‌شود.
 
مدیر فروش سروستان باغ کتاب تهران در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، گفت: در راستای برنامه‌های «عصر پنجشنبه» که در حوزه کتاب و کتابخوانی در باغ کتاب تهران برگزار می‌شد، تصمیم گرفتیم این برنامه را که پیش از این 30 جلسه از آن برگزار شده بود با محوریت توجه به موضوعات محتوایی ادامه دهیم.
 
محمد گنابادی افزود: براین اساس نخستین جلسه در دوره جدید را به بررسی کتاب «بهشت دسته‌جمعی» از انتشارات نیماژ اختصاص دادیم. این کتاب شامل داستان‌هایی است که به قلم کودکان جنوب شهر تهران «دروازه غار» نوشته شده است.
 
وی توضیح داد: این داستان‌ها حاصل کارگاه‌های داستان‌نویسی است که در طول سه سال با کوشش عاطفه چهارمحالیان، برای حدود 14 نفر از کودکان کاری که از میان 200 کودک جنوب شهر انتخاب و استعدادیابی شده بودند، برگزار شده است.
 
گنابادی گفت: می‌خواهیم در قالب این نشست، علاوه بر بررسی کتاب «بهشت دسته‌جمعی»، نگاهی داشته باشیم به ادبیات کودکان جنوب شهر که کمتر به آن پرداخته شده است.
 
به گفته مدیر فروش نشر شهر، اسدالله شعبانی، هوشیار انصاری‌فر، فرهاد حیدری گوران، شیوا مقانلو، آتفه چهارمحالیان، ایرج ضیایی، منصوره حقیقی و الهام نظری  از سخنرانان این نشست هستند.
 
علاقه‌مندان برای حضور در این برنامه می‌توانند ساعت 18 پنجشنبه (20 تیرماه 1398) به سروستان باغ کتاب واقع در اتوبان حقانی مراجعه کنند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 278029