مدیر انتشارات نوشته اصفهان در گفت‌وگو با ایبنا:

انتشار کتاب در وضعیت فعلی شجاعت می‌خواهد

با مدیریت مصرف کاغذ یارانه‌ای از ابتدای سال جدید تاکنون 30 عنوان کتاب منتشر کرده‌ایم
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۴ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۳
 
 
مدیر نشر نوشته اصفهان گفت: از ابتدای سال جدید تاکنون حدود 30 عنوان کتاب منتشر کرده‌ایم و به رغم نوسانات قیمت کاغذ، کوشیده‌ایم بازار کتاب اصفهان را گرم نگه داریم.
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در اصفهان، در حالی که به دلیل نوسانات قیمت کاغذ اکثر انتشاراتی‌های اصفهان در ماه‌های اخیر محتاط‌تر عمل کرده‌اند و نسبت به سال‌های گذشته کتاب‌های کمتری در سال جدید در این استان منتشر شده است، نشر «نوشته» با انتشار 30 عنوان کتاب جدید در این ماه‌ها، به نوعی برخلاف جریان آب شنا کرده و در حال حاضر ناشر پیشتاز در زمینه چاپ کتاب در اصفهان محسوب می‌شود.

محوریت کار این بنگاه نشر، انتشار کتاب‌های حوزه کودک و نوجوان به ویژه در زیر شاخه‌های روانشناسی و تعلیم و تربیت این رده‌های سنی است.

سیدمهدی آل صاحب‌فصول مدیر نشر نوشته درباره کارهایی که برای تداوم فعالیت در حوزه نشر با وجود مشکلات یادشده انجام داده است، به خبرنگار ایبنا گفت: تقریباً بیشتر انتشاراتی‌ها با مشکل مواجه هستند و صحافی‌ها تعدیل نیرو داشته‌اند اما ما توانستیم با مدیریت بهینه در سال 98 بیش از سی عنوان کتاب چاپ کنیم. ما کاغذ دولتی را که در اختیارمان قرار گرفت، مصرف کردیم و نفروختیم؛ شاید دلیل اصلی همین بود که توانستیم کتابهایمان را چاپ کنیم.

صاحب فصول افزود: چاپ این سی عنوان کتاب با این وضعیت کاغذ کار راحتی نبود و شجاعت زیادی می‌خواست اما ما با توجه به  نیاز بازار کتاب‌ها را برای چاپ انتخاب کردیم، کاغذ یارانه‌ای را استفاده کردیم و متناسب با هزینه‌های انجام شده، قیمت روی جلد را تغییر دادیم و قیمت کتاب‌ها متعادل بود.

مدیر انتشارات نوشته یادآور شد: اینکه می‌گویم شجاعت داشتیم، به این خاطر است که اکثر انتشاراتی‌ها و صحافی‌های کشور در سال جدید وضعیت مطلوبی نداشتند و با تعدیل نیرو مواجه شدند. خود انتشارات ما مقدار زیادی مجوز نشر کتاب از سال گذشته داشت که به دلیل مشکلات کاغذ متوقف مانده بود و با کاغذی که امسال داشتیم، آنها را منتشر کردیم و تلاش کردیم بازار کتاب را گرم نگه داریم.

صاحب فصول در رابطه با استقبال از غرفه این انتشارات در نمایشگاه «نوجوانی، نوجویی» در اصفهان نیز گفت: اهالی کتابخوان در مقابل غرفه نشر نوشته جمع شده و خودشان را در میان کتاب‌ها گم کرده بودند. فکر می‌کنم علتش این باشد که ما برای نوجوانان با دقت و وسواس خاصی کتاب‌ها را برای چاپ انتخاب می‌کنیم و از نظر علمی کتاب‌ها قوی هستند. دلیل استقبال نوجوانان شاید همین موضوع است.

به گفته وی، «بهبود گفتار و مهارت‌های خوردن در کودکان اُتیستیک»، «پنج گفتار؛ نگاهی به تعلیم و تربیت و توسعه ایران»، «شفای مغز معتاد» و... از جمله کتاب‌های چاپ شده در این انتشارات در سال جدید بوده است.

یادآوری می‌شود، نشر نوشته فعالیت خود را در مهرماه سال ۱۳۸۲ با انتشار کتاب «می خواهم پژوهشگر شوم» و همزمان با افتتاح فروشگاه کتاب خود در خیابان فلسطین اصفهان آغاز کرد. «نوشته» ناشر برگزیده‌  سیزدهمین جشنواره رشد در بخش غیردولتی در سال ۱۳۹۵ و ناشر برگزیده‌ در اولین جشنواره کتاب اولیاء و مربیان ایران در سال ۱۳۹۵ و ناشر برگزیده کتاب‌های کودک و نوجوان اصفهان در سال‌های ۱۳۸۸ و ۱۳۹۲ و همچنین تقدیر شده به عنوان خادم نشر در بیستمین دوره‌  هفته‌ کتاب جمهوری اسلامی ایران است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 277314