​مدیر فروشگاه شهر کتاب الماس تاکید کرد؛

«با مهر تا مهر» پویش کاهش آسیب روحی کودکان و نوجوانان است

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۶
 
 
کاوه نکوهش، با تاکید بر اهمیت توجه به گروه‌های سنی آسیب‌پذیر به‌ویژه کودکان و نوجوانان بعد از حوادث طبیعی مانند سیل، پویش «با مهر تا مهر» را در کاهش تاثیرات منفی این آسیب‌ها موثر دانست.
 
کاوه نکوهش، مدیر فروشگاه شهر کتاب الماس در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) درباره مشارکت «با مهر تا مهر» بیان کرد: فروشگاه شهر کتاب الماس، مانند همه شعب «شهر کتاب» در برگزاری پویش «با مهر تا مهر» مشارکت دارند. طی دو روز برگزاری این پویش مردم می‌توانند برای کمک فرهنگی به کودکان و نوجوانان با تخفیف 5 درصدی که شامل همه اقلام فرهنگی می‌شود در این طرح مشارکت کنند.

وی با بیان این مطلب که شهر کتاب الماس از ساعت 10 تا 22 میزبان پویش است با تاکید بر اهمیت توجه به حفظ روحیه کودکان بعد از حوادث طبیعی افزود: معمولا بعد از حوادث طبیعی مانند سیل و زلزله نخستین تلاش‌ها به رفع نیاز‌ اولیه مردم اسیب‌ دیده از‌جمله تامین معیشت و مایحتاج زندگی معطوف می‌شود؛ در‌حالی‌که از نظر علمی اثبات شده، گروه‌های سنی کودک و نوجوان در این جریان دچار آسیب روحی می‌شوند؛ بنابراین باید در این زمینه تلاش کرد تا آسیب‌ها کاهش پیدا کند.  مدیر فروشگاه شهر کتاب الماس ادامه داد: پیش از تشکیل پویش با مهر تا مهر فروشگاه الماس برای ارسال اقلام فرهنگی به مناطق سیل‌زده برنامه‌ داشت اما به نظر می‌رسد اقدامات هماهنگ و توزیع مناسب مانند برنامه پیش‌رو بی‌تردید تاثیر بیشتری خواهد داشت.

نکوهش با تاکید حضور سازمان هلال احمر در جریان توزیع کتاب گفت: هلال احمر قطعا با توجه به شناخت نیاز‌ها، بهترین مرجع برای توزیع بسته‌‌های فرهنگی پویش «با مهر تا مهر» است. امید‌واریم در جریان توزیع بسته‌ها کودکان و نوجوانان بتوانند از مشاوره روانشناسان نیز بهره‌مند شوند و این افراد همراه کاروان بسته‌ها باشند.

وی ادامه داد: توزیع مناسب به معنای توزیع بسته‌های فرهنگی متناسب با گروه‌های سنی است؛ به‌عبارت دیگر پیش از توزیع بسته‌ها باید تفکیک شود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 277090