اتوبوس کودک و نوجوان در روستاهای منطقه 5 تهران

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۸
 
 
اتوبوس کتابگرد هدهد کودک و نوجوان به منطقه پنج تهران رفته است و قرار است در شهرک بهاران، شهران شمالی و روستای سولوقون به کودکان و نوجوان خدمات کتابخانه‌ای ارائه دهد.
 
محمد باقری؛ معاون آفرینش و اجرای فرهنگسرای معرفت در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، گفت: کتابخانه شیخ هادی نجم‌آبادی فرهنگ‌سرای معرفت با استقرار اتوبوس کتابگرد هدهد در محله‌های منطقه ۵ به شهروندان خدمات کتابخانه‌ای ارائه می‌دهد.
 
وی ادامه داد: راه‌اندازی اتوبوس‌های کتابگرد هدهد با هدف گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی همراه بود که برنامه‌های متنوعی را برای رشد و توسعه علاقه‌مندی به کتاب در میان قشر کودک و نوجوان دنبال می‌کند.
 
باقری با اشاره به حضور اتوبوس هدهد در محله‌های مختلف منطقه 5، توضیح داد: ما دو روز اول هفته در شهرک بهاران مستقر بودیم، اکنون در به شهران شمالی هستیم و قرار است درآخر هفته به روستای سولوقون برویم.
 
وی با بیان اینکه حضور در محله کشور بالا و کشور پایین نیز از دیگر برنامه‌های ما به شمار می‌آید، گفت: حضور اتوبوس کتابگرد هدهد در هماهنگی با بسیج  و بهداری هر محله یا روستای اطراف انجام می‌شود و برنامه‌های متنوعی برای مردم در این محله‌ها پیش‌بینی شده است.
 
باقری درباره بخش دیگر برنامه‌های پیش‌بینی شده برای این اتوبوس‌ها، عنوان کرد: عضویت رایگان در کتابخانه شیخ‌هادی نجم‌آبادی، کلاس قرآن‌خوانی و سفال همچنین رشد خلاقیت برای کودکان با برپایی ایستگاه‌های نقاشی و بازی و ورزش برخی از این برنامه‌ها است.
 
وی تاکید کرد: در این زمینه کتاب‌فروشی، کتابخوانی برای کودکان، قصه‌گویی، مشاوره روانشناسی خانواده و مشاوره تغذیه از جمله برنامه‌هایی است که در قالب اتوبوس کتابگرد هدهد اجرایی می‌شود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 276973