نویسنده کتاب «امام رضا علیه السلام» در گفت‌وگو با ایبنا:

وظیفه امروز نویسنده، روایتگری مطلوب از مفاهیم دینی است

31 ارديبهشت 1398 ساعت 12:24

زهرا عبدی نویسنده کتاب «امام رضا علیه السلام» گفت: وظیفه هنرمند و نویسنده است تا با تلفیق ادبیات داستانی و دین، نسل امروز را به سمت توحید و معرفت سوق دهد.


زهرا عبدی نویسنده کتاب «امام رضا علیه السلام» که کتابش در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی حضور دارد در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در قم، با بیان اینکه مطالعه کتاب‌های مذهبی از علایق فردی اوست، بیان کرد: من بر این باورم دین مبین اسلام همه زیبایی‌ها دنیوی و اخروی را در خود جای داده است، ولی روایتگریِ این زیبایی باید با شیوه‌ای مطلوب همراه باشد.

وی افزود: این تصویرسازی از وظایف هنرمندان و نویسندگان است تا با تلفیق ادبیات داستانی و دین، نسل امروز را به سمت توحید و معرفت هرچه بیشتر نسبت به معصومین علیهم السلام سوق دهد.

عبدی گفت: با مطالعه مقاله‌های متعدد و صحبت با اساتید مختلف حوزه و دانشگاه در قم و تهران به این نتیجه رسیدم که ادبیات داستانی با محوریت دین می‌تواند پاسخگوی نیاز مخاطبان باشد و در این مسیر با توکل بر خدا در این حوزه گام برداشتم و با بازخورد خوب کودکان و نوجوانان و استقبال خانواده‌ها مواجهه بودم که این پیامی مثبت و تاثیرگذار برای خلق آثار بعدی من را به همراه داشت.

نویسنده کتاب «امام رضا علیه السلام»، با اشاره به قدرت فضای مجازی و استفاده درست از آن یادآور شد: فضای مجازی برای مخاطبان بسیار جذاب و مهیج است به گونه‌ای که جدیدترین رخداداها را از طریق شبکه‌ها و صفحات مجازی دنبال می‌کنند، از این رو نقش این نوع رسانه‌ها برای دعوت از مردم و تشویق آنان برای شرکت در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی بسیار موثر و چشمگیر است.

عبدی در ادامه ابراز امیدواری کرد در سال‌های آینده شاهد بخش‌های هنری دیگری همانند اجرای نمایش و نمایشنامه خوانی در جشنواره رضوی باشیم تا روز به روز نظاره گر خلاقیت و نوآوری در این مسابقه ملی باشیم.


کد مطلب: 276001

آدرس مطلب: http://www.ibna.ir/fa/doc/shortint/276001/وظیفه-امروز-نویسنده-روایتگری-مطلوب-مفاهیم-دینی

ایبنا
  http://www.ibna.ir