مدیرکل نهاد کتابخانه های عمومی خراسان رضوی به ایبنا خبر داد؛

همکاری 90 دستگاه و سمن فرهنگی در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی

23 ارديبهشت 1398 ساعت 14:38

مدیرکل نهاد کتابخانه های عمومی استان خراسان رضوی از همکاری بیش از 90 دستگاه و سمن فرهنپی از این استان در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی خبر داد.


حجت الاسلام سبزیان در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در خراسان رضوی گفت: نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی از فعالیت های زیرمجموعه ای جشنواره بین المللی امام رضا (ع) است که برگزاری آن برعهده نهاد کتابخانه های عمومی قرار گرفته و هر استان به صورت مستقل این جشنواره را در قالب های مکتوب، آنلاین، پویش مجازی و مسابقه نقاشی در رده های سنی متفاوت و در دو بخش فردی و خانوادگی برگزار می کند.

مدیر کل نهاد کتابخانه های استان از طرح سمن های معین در کتابخانه ها در آینده ای نزدیک خبر داد و گفت: بیش از 90 دستگاه و سمن فعال در حوزه فرهنگی برای ترویج کتابخوانی و ارتباط گیری با بدنه جامعه برای توسعه مشارکت در جشنواره کتابخوانی رضوی با ما همکاری می کنند.

وی با ذکر مثالی گفت: در سال گذشته 1575 نفر از اتباع خارجی در این جشنواره شرکت داشتند و با همکاری معاونت فرهنگی سازمان زندان ها شاهد مشارکت خوبی بودیم که باعث کاهش ناهنجاری درون بندهای زندان شد. همچنین حضور کتابدارهای ما در سربازخانه ها و خوانش کتاب مشارکت 15000 سرباز را به همراه داشت.

سبزیان همچنین از برگزاری اولین نشست رابطین کتابخوانی دستگاه های اجرایی استان به میزبانی نهادکتابخانه های عمومی خبر داد و گفت: این اتفاق برای نخستین بار در سطح کشور در خراسان رضوی شکل گرفت و همه دستگاه ها ملزم به معرفی رابط کتابخوانی شده تا فعالیت های حوزه مطالعه و کتابخوانی در دستگاه ها با جدیت بیشتری دنبال شود.

وی همچنین با یادآوری کسب رتبه اول توسط خراسان رضوی در جشنواره رضوی در سال گذشته، افزود: سال گذشته 162 هزار نفر در قالب 2500 خانوار در این جشنواره شرکت داشتند که امید است امسال با مشارکت سازمان ها شاهد حضور حداکثری در این جشنواره باشیم.


کد مطلب: 275677

آدرس مطلب: http://www.ibna.ir/fa/doc/shortint/275677/همکاری-90-دستگاه-سمن-فرهنگی-نهمین-جشنواره-کتابخوانی-رضوی

ایبنا
  http://www.ibna.ir