مدیرکل نهاد کتابخانه های عمومی خراسان رضوی به ایبنا خبر داد؛

همکاری 90 دستگاه و سمن فرهنگی در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۸
 
 
مدیرکل نهاد کتابخانه های عمومی استان خراسان رضوی از همکاری بیش از 90 دستگاه و سمن فرهنپی از این استان در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی خبر داد.
 
حجت الاسلام سبزیان در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در خراسان رضوی گفت: نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی از فعالیت های زیرمجموعه ای جشنواره بین المللی امام رضا (ع) است که برگزاری آن برعهده نهاد کتابخانه های عمومی قرار گرفته و هر استان به صورت مستقل این جشنواره را در قالب های مکتوب، آنلاین، پویش مجازی و مسابقه نقاشی در رده های سنی متفاوت و در دو بخش فردی و خانوادگی برگزار می کند.

مدیر کل نهاد کتابخانه های استان از طرح سمن های معین در کتابخانه ها در آینده ای نزدیک خبر داد و گفت: بیش از 90 دستگاه و سمن فعال در حوزه فرهنگی برای ترویج کتابخوانی و ارتباط گیری با بدنه جامعه برای توسعه مشارکت در جشنواره کتابخوانی رضوی با ما همکاری می کنند.

وی با ذکر مثالی گفت: در سال گذشته 1575 نفر از اتباع خارجی در این جشنواره شرکت داشتند و با همکاری معاونت فرهنگی سازمان زندان ها شاهد مشارکت خوبی بودیم که باعث کاهش ناهنجاری درون بندهای زندان شد. همچنین حضور کتابدارهای ما در سربازخانه ها و خوانش کتاب مشارکت 15000 سرباز را به همراه داشت.

سبزیان همچنین از برگزاری اولین نشست رابطین کتابخوانی دستگاه های اجرایی استان به میزبانی نهادکتابخانه های عمومی خبر داد و گفت: این اتفاق برای نخستین بار در سطح کشور در خراسان رضوی شکل گرفت و همه دستگاه ها ملزم به معرفی رابط کتابخوانی شده تا فعالیت های حوزه مطالعه و کتابخوانی در دستگاه ها با جدیت بیشتری دنبال شود.

وی همچنین با یادآوری کسب رتبه اول توسط خراسان رضوی در جشنواره رضوی در سال گذشته، افزود: سال گذشته 162 هزار نفر در قالب 2500 خانوار در این جشنواره شرکت داشتند که امید است امسال با مشارکت سازمان ها شاهد حضور حداکثری در این جشنواره باشیم.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 275677