پیشنهاد مطالعه در ماه مهمانی خدا؛

«نیایش‌های پیامبر (ص)» را در رمضان بخوانید

21 ارديبهشت 1398 ساعت 14:47

محمود مهدوی دامغانی، با بیان اینکه رمضان، ماه اتصال روانی با خداست، مطالعه کتاب «نیایش‌های پیامبر (ص) را برای مطالعه در این ماه پیشنهاد داد.


محمود مهدوی دامغانی؛ استاد پیشکسوت دانشگاه فردوسی مشهد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، در معرفی چند کتاب برای مطالعه در ماه مهمانی خدا، بیان کرد: ماه مبارک رمضان، ماه اتصال روانی با خداست و شرط اصلی آن، ایمان است. بخشی از ایمان اکتسابی و در عین‌حال بخشی از آن عنایتی است. لذا کتاب «نیایش‌های پیامبر (ص)» را برای مطالعه توصیه می‌کنم.
 
این نویسنده و مترجم پیشکسوت، افزود: این کتاب که تاکنون از سوی انتشارات جهاد دانشگاهی مشهد به چاپ هفتم رسیده، شامل بیش از 150 دعاست که از منابع معتبر شیعه و سنی استخراج شده و هیچ‌یک از این دعاها به‌جز چند مورد، در منابع عمومی مورد استفاده مردم مثل «مفاتیح‌الجنان» درج نشده است.
 
مهدوی دامغانی، ادامه داد: مطالعه بخش مربوط به روزه در کتاب «کیمیای سعادت» امام محمد غزالی با ترجمه حسین خدیوجم هم که از سوی انتشارات علمی فرهنگی به چاپ رسیده می‌تواند در این ماه مفید باشد.
 
وی در معرفی سومین کتاب پیشنهادی برای مطالعه در ماه مبارک رمضان، گفت: «رَوضَةُ الْواعِظین وَ بَصیرَةُ الْمُتَّعِظین» اثر فتال نیشابوری از علمای قرن‌های 5 و 6 هجری قمری درباره تاریخ زندگانی پیامبر اکرم (ص) و اهل‌بیت (ع) است که در 96 مجلس تنظیم شده و همواره مورد توجه و استناد عالمان و بزرگان دین قرار داشته است. «روضة الواعظین» یکی از منابع کتاب «بحارالانوار» به‌شمار می‌رود.  

 

این استاد پیشکسوت دانشگاه،‌ اظهار کرد: این کتاب با ترجمه بنده در سال 1364 در سه هزار نسخه از سوی نشر نی چاپ و منتشر شده است.


کد مطلب: 275600

آدرس مطلب: http://www.ibna.ir/fa/doc/shortint/275600/نیایش-های-پیامبر-ص-رمضان-بخوانید

ایبنا
  http://www.ibna.ir