نادر قدیانی به ایبنا گفت:

شرمنده ناشرانی هستیم که در بخش جنوبی سالن‌های کودک و نوجوان غرفه دارند

 
تاریخ انتشار : جمعه ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۴۳
 
 
نادر قدیانی، از طرف انجمن فرهنگی ناشران کودک و نوجوان گفت: شرمنده ناشرانی هستم که در قسمت جنوبی سالن‌ کودک و نوجوان غرفه دارند و در روزهای میانی هفته با استقبال کمتری روبه‌رو بودند.
 
رئیس انجمن فرهنگی ناشران کتاب کودک، در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، درباره بخش کودک و نوجوان سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران گفت: امسال در طبقه تحتانی رواق شرقی مصلی هستیم. البته سال گذشته هم صحبت شد که ناشران کودک به این بخش منتقل شوند اما چون بیش از 50 درصد آن آماده نبود، نپذیرفتیم و در چادرها هم اذیت شدیم.

وی ادامه داد: اما امسال با توجه به اینکه 85 درصد اینجا آماده بود، پذیرفتیم. و به دلیل یکدستی که ناشران کودک دارند مناسب است و 60 درصد موفقیت است. از نظر شرایط سالن‌ها هم صرف نظر از سرمایی که در دو روز اول شاهد آن بودیم، درمجموع هوای خنکی دارد و باوجود اینکه امکان تهویه هم ندارد برای مخاطبان آزاردهنده نیست.

نادر قدیانی، از طرف انجمن فرهنگی ناشران کودک و نوجوان گفت: شرمنده ناشرانی هستم که در قسمت جنوبی سالن‌ کودک و نوجوان قرار دارند. ما فکر می‌کریدم با توجه به پارکینگ شهید بهشتی، که حدود بیش از هزار ماشین ظرفیت دارد و سبب می‌شود بخشی از بازدیدکنندگان از قسمت جنوبی وارد سالن‌های کودک و نوجوان شوند، قسمت جنوبی بهترین جا است و آنجا را به ناشران کوچک دادیم اما تعطیلی این پارکنیگ سبب شد، بخش جنوبی از ساعت 10 تا 15 روز‌های وسط هفته نسبت به سایر بخش‌های سالن کودک خلوت‌تر باشد هرچند که بعدازظهرها و آخر جمعیت در همه بخش‌ها یکنواخت بود. اما واقعا ما از تعطیلی پارکینگ اطلاع نداشتیم.

وی در ادامه بیان کرد: درمجموع به ملت ایران تبریک عرض می‌کنم که همچنان با درایتی که داشتند از نمایشگاه استقبال کردند و کتاب‌های مورد نیازشان را تهیه کردند. باید توجه داشت اغلب کتاب‌هایی که امسال در نمایشگاه عرضه شده با قیمت قبل است و با توجه به گرانی کاغذ و شرایط موجود نشر چاپ‌های بعدی کتاب‌ها با قیمت بالاتری عرضه می‌شود و ممکن است برخی کتاب‌ها را به دلیل گرانی کاغذ نتوانیم چاپ کنیم.

قدیانی درباره متراژ غرفه‌اش نیز گفت: در سال گذشته از سوی گروهی از بدنه صنف، موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی و معاونت فرهنگی، تغییری در آیین‌نامه اعمال شد مبنی بر اینکه متراژ غرفه ناشران نباید بیشتر از 250 متر مسقف و 350 متر زیر چادر باشد. درصورتی‌که این بند آیین‌نامه فقط شامل حال انتشارات قدیانی می‌شد.

رئیس انجمن فرهنگی ناشران کتاب کودک، بیان کرد: من از معاونت فرهنگی سوال دارم آیا ناشری که کار می‌کند نباید تشویق شود؟ اگر بنا بر حمایت از تولید و تشویق است پس چرا غرفه‌ من 250 متر است درحالیکه در 15 سال گذشته هرگز غرفه‌ای کمتر از 400 متر نداشته‌ام. مردم از انتشارات قدیانی شاکی هستند و فکر می‌کنند برای صرفه اقتصادی ما امسال غرفه کوچکی گرفته‌ایم. براین اساس از معاونت فرهنگی تقاضا دارم در این بند آیین‌نامه بازنگری شود و حق و حقوق ناشران حرفه‌ای لحاظ شود.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 275259