مرادی کرمانی با قاشق چای خوری‌ به نمایشگاه کتاب آمد

«قصه‌های مجید» به چاپ سی‌ودوم رسید
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۸
 
 
جدیدترین اثر هوشنگ مرادی‌کرمانی با عنوان «قاشق چایخوری» در سی و دومین نمایشگاه بین‌‌‌المللی کتاب تهران عرضه شد.
 
لیما صالح رامسری در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، درباره جدیدترین اثر هوشنگ مرادی کرمانی توضیح داد: «قاشق چایخوری» جدیدترین اثر هوشنگ مرادی‌کرمانی است که در سی و دومین نمایشگاه بین‌‌‌المللی کتاب تهران عرضه کرده‌ایم. این کتاب دربردارنده ۱۵ داستان کوتاه است و به غیر از چهار داستان که پیش‌تر در نشریه داستان منتشر شده بودند همه آنها داستان‌های جدیدی هستند.

مدیر انتشارات معین افزود: داستان‌های این کتاب کاملا جدی است و فضای طنز ندارد و رگه‌هایی از عشق هم در آن‌ها دیده می‌شود. داستان‌ها در زمان حال و فضای شهری اتفاق می‌افتد و حالت اجتماعی دارند.

وی درباره اینکه آیا مرادی کرمانی بعد از این کتاب همچنان به نویسندگی ادامه می‌دهد، گفت: ویرایش و بازنویسی این کتاب مدتی به طول انجامید و حدود 6 بار نمونه گرفیتم و دوباره کار را عوض کردیم. این مراحل قدری هوشنگ مرادی کرمانی را خسته کرد و به من می‌گفت بعد از این کتاب دیگر نمی‌خواهم بنویسم و نویسندگی را کنار می‌گذارم. البته موضوع دیگری هم در این ارتباط مطرح می‌کرد و می‌گفت وقتی موضوعی به ذهنم می‌رسد، مدت‌ها به آن فکر می‌کنم و مرا به هم می‌ریزد و تاثیر زیادی روی من می‌گذارد و اذیت می‌شوم. این مساله هم در تصمیم او بی‌تاثیر نبود.

صالح رامسری درباره سایر آثار مرادی کرمانی نیز توضیح داد: همچنین سایر آثار  مرادی کرمانی را نیز تجدید چاپ کرده‌ایم که از جمله آن‌ها می‌توانم به چاپ پانزدهم کتاب «نخل»، چاپ هفدهم «لبخند انار»، چاپ چهاردهم «پلو خورش»، چاپ پانزدهم «بچه‌های قالیباف خانه»، چاپ بیست و نهم «شما که غریبه نیستید»، چاپ سی و دوم «قصه‌های مجید»، چاپ دهم «مشت بر پوست»، چاپ دوازدهم «مثل ماه شب چهاردهم»، چاپ شانزدهم «خمره»، چاپ نوزدهم «تنور» چاپ بیست و پنجم «مربای شیرین»، چاپ هشتم «آب انبار»، چاپ دهم «نازبالشت»، چاپ سیزدهم «ته خیار« و چاپ دوازدهم «نه تر و نه خشک» اشاره کنم.
 
براساس این خبر هوشنگ مرادی کرمانی فردا (چهارشنبه 11 اردیبهشت) ساعت 11 در غرفه انتشارات معین واقع در شبستان مصلی تهران در سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران به دیدار مخاطبان می‌رود.
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 275033