مدیر امور فناوری اطلاعات بانک شهر:

استفاده از کارت ملی هوشمند به عنوان بن‌کارت برای دومین سال در نمایشگاه کتاب

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۱
 
 
برای دومین سال استفاده از کارت ملی هوشمند به عنوان بن‌کارت خرید کتاب همزمان با سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران توسط بانک شهر ارائه می‌شود.
 
میثم نمازی، مدیر امور فناوری اطلاعات بانک شهر در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، عنوان کرد: اسفند سال گذشته با سازمان ثبت‌احوال هماهنگی شد تا همه کسانی که کارت ملی هوشمند داشته‌اند و درخواست‌ بن‌کارت دارند، بدون حضور در شعب بانک شهر با استفاده از کارت ملی بتوانند تراکنش انجام دهند.
 
وی ادامه داد: در این زمینه سال گذشته برای نخستین بار نیز این کار اجرایی شد و بیش از ۲۰ درصد بن‌کارت‌ها بر روی کارت ملی هوشمند انجام شد.
 
نمازی با بیان اینکه سال گذشته طبق آمار ثبت‌احوال 40 تا 45 درصد مردم کارت ملی هوشمند داشتند، گفت: امسال طبق آمار ثبت‌احوال 75 درصد مردم کارت ملی هوشمند دارند و به همین دلیل توقع داریم که آمار استفاده از کارت ملی به عنوان بن‌کارت نسبت به سال گذشته تغییر محسوسی داشته باشد.
 
وی یادآور شد: در این زمینه طی سالیان اخیر برای تغییر نحوه صدور بن‌کارت‌ها برنامه‌های مختلفی را در بانک شهر دنبال ‌کردیم که روش کارت ملی هوشمند یکی از این برنامه‌ها بود و استفاده از فناوری NFC و بن‌کارت فیزیکی نیز از دیگر اقدامات ما به شمار می‌آید.
 
نمازی با بیان اینکه انتخاب نوع بن‌کارت با مخاطبان است، ادامه داد: طبق اعلام وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، همه درخواست‌کنندگان بن‌کارت با مراجعه به سایت، بعد از ثبت‌نام،‌ می‌توانند روش اخذ بن‌کارت را انتخاب کنند.
 
وی با اشاره به راهکارهای پیش‌بینی شده برای دریافت بن‌کارت‌ها، توضیح داد: برای نفراتی که نتوانستند بن‌کارت‌های خود را تهیه کنند، اقداماتی پیش‌بینی شده است تا افراد بتوانند در داخل نمایشگاه از طریق وب‌کیوسک بن‌های خود را دریافت کنند، البته قبل از نمایشگاه نیز می‌توانند به شعب و پیشخوان‌های بانک شهر مراجعه‌ کنند.
 
مدیر امور فناوری اطلاعات بانک شهر با بیان اینکه کسانی که صرفا درخواست بن‌کارت فیزیکی را در سایت ارشاد ثبت کردند باید به شعب مراجعه کنند، یادآور شد: افرادی که استفاده از فناوری NFC و کارت ملی  را در بخش ثبت‌نام انتخاب کردند، نیازی به حضور آن‌ها در شعب و پیشخوان‌ها نیست.
 
به گفته نمازی، برای اینکه در وقت مردم صرفه‌جویی شود و صف طولانی در پیشخوان و شعب ما برای دریافت بن‌‌کارت تشکیل نشود، وب کیوسک‌هایی را نیز در نمایشگاه قرار داده‌ایم تا افراد با مراجعه به آن بتوانند بن‌کارت‌های فیزیکی خود را دریافت کنند.
 
وی افزود: متقاضیان به این نکته توجه کنند که اگر شخصی در زمان ثبت نام درخواست استفاده از کارت ملی هوشمند و یا NFC را داشته ولی اقدام به دریافت بن فیزیکی کند، استفاده از کارت ملی و فناوری NFC برایشان غیر فعال خواهد شد.
 
سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران 4 تا 14 اردیبهشت در مصلای امام خمینی (ره) برگزار می‌شود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 274083