۱
 
حضور اهالی علم در غرفه انتشارات دانشگاه تهران در نمایشگاه سی‌ودوم؛

نظام‌آبادی: بیش از 100عنوان کتاب جدید در نمایشگاه کتاب عرضه خواهیم کرد

کاهش کتاب‌های فنی و مهندسی نسبت به سال گذشته
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۷
 
 
منصور نظام‌آبادی گفت: اغلب کتاب‌های عرضه شده در حوزه علوم اجتماعی و رفتاری است. همچنین پیش‌بینی می‌شود کتاب‌های حوزه دام‌پزشکی هم با اقبال خوبی مواجه شوند.
 
منصور نظام‌آبادی، مسئول واحد انتشارات دانشگاه تهران در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) درباره میزان کتاب‌های عرضه شده از سوی این انتشارات در سی‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران گفت: تعداد کتاب‌های چاپ اول در سال گذشته که در نمایشگاه کتاب امسال هم عرضه خواهیم کرد 112عنوان است که نزدیک به 30عنوان جدید هم در سال جاری آماده عرضه به مخاطبان در این نمایشگاه است. در کل نزدیک به 1300 عنوان کتاب در غرفه انتشارات دانشگاه تهران به نمایشگاه خواهیم آورد.

وی گفت: در نمایشگاه سی‌ویکم اغلب کتاب‌هایی که به مخاطبان عرضه می‌شود در حوزه علوم اجتماعی و رفتاری است. از این رو علاقه‌مندان به این موضوعات می‌توانند کتاب‌های زیادی را در غرفه انتشارات دانشگاه تهران بیابند؛ لازم به ذکر است میزان انتشار کتاب‌های حوزه فنی و مهندسی تا حدودی نسبت به سال‌های گذشته کاهش داشته است.

نظام‌آبادی خاطرنشان کرد: پیش‌بینی می‌شود کتاب‌های حوزه علوم اجتماعی و رفتاری  فروش بیشتری را نسبت به دیگر حوزه‌ها در نمایشگاه داشته باشد و در رتبه دوم کتاب‌های پزشکی و دامپزشکی مورد اقبال مخاطبان قرار خواهد گرفت.
 
وی ادامه داد: احتمال می‌رود کتابی با عنوان «فیزیولوژی دام‌پزشکی کانیگهام» در حوزه پزشکی و دامپزشکی بسیار مورد توجه مخاطبانش قرار گیرد؛ چراکه این اثر یکی از منابع مهم در عین حال کمیاب در علم دام‌پزشکی است و مورد استفاده اغلب محققان و دانشجویان در طول دوران تحصیلشان است. برخی کتاب‌های قدیمی که سال‌ها  تجدید چاپ نشده‌ بودند در نمایشگاه امسال تجدید چاپ شده‌اند و پیش‌بینی‌ می‌کنیم فروش خوبی را تجربه کنند.

نظام‌آبادی گفت: کتاب «الایضاح» از دیگر کتاب‌هایی است که در نمایشگاه سی‌ویکم انتظار می‌رود فروش خوبی را تجربه کند؛ علاوه‌بر این کتاب، نمایشنامه‌ای با عنوان افسانه «رستا» نوشته فرشاد فرشته حکمت جزو آثاری است که انتشارات دانشگاه تهران امید خوبی برای استقبال آن از سوی مخاطبان و علم‌دوستان دارد. در حقیقت این اولین اثری است که در یک انتشارات دانشگاهی با نگاهی علمی و با زبان رمان و نمایشنامه منتشر شده است.
 
وی با اشاره به حضور صاحبان کرسی علم و نویسندگان علوم مختلف در غرفه انتشارات دانشگاه تهران در نمایشگاه سی‌ویکم گفت: در سی‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران مراسمی جهت رونمایی از کتاب‌ها در نظر نگرفتیم. در عوض تلاش داریم فضایی را فراهم کنیم تا مخاطبان و نویسندگان به صورت حضوری دقایقی با یکدیگر ارتباط برقرار کنند و کتاب‌ها با امضای نویسندگان مطرح به دست مخاطبان برسید. 

نظام‌آبادی گفت: از صاحبان کرسی که قرار است در غرفه حضور داشته باشند، سید‌کاظم علوی‌پناه، پدر علم سنجش از دور و محمود گلابچی استاد مطرح در حوزه معماری دقایقی را به صورت حضوری به گپ و گفت با مخاطبان خود می‌پردازند. 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 273763
 


 
Russian Federation
۱۳۹۸-۰۱-۲۵ ۰۹:۰۵:۳۳
سلام لطفا متن خبر را تصحيح فرماييد
كتاب ( الايضاح) صحيح است نه (الايزا) با سپاس (228353)