نویسنده کودک و نوجوان مطرح کرد؛

برگزاری نمایشگاه کتاب بدون تعامل نهادهای متولی موفق نخواهد بود

 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۳۴
 
 
حیدری ابهری می گوید«برای اصلاح و تأثیرات عمیق در جامعه راهی جز رفتن به سمت کودک و نوجوان وجود ندارد.»
 
حجت‌الاسلام والمسلمین غلامرضا حیدری ابهری از نویسندگان حوزه کودک و نوجوان در حاشیه دومین نمایشگاه تخصصی کتاب کودک و نوجوان استان قم در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در قم، به اهمیت تربیت در دوره کودکی اشاره کرد و گفت: روایت های اسلامی بر تربیت کودک تاکید دارند و این نشان از اهمیت این دوره از زندگی انسان است. فرد در دوره کودکی تأثیراتی را می‌پذیرد که برای همیشه در وجود او باقی می‌ماند.

این نویسنده در پاسخ به اهمیت آموزش و پرورش و رسانه بر تربیت کودک و نوجوان گفت: جایگاه آموزش و پرورش و رسانه بر تربیت کودک و نوجوان بر کسی پوشیده نیست و این دو ارگان می توانند نسل آینده را از نظر تربیتی رقم بزنند اما متأسفانه‌ این نهادها اهمیت بسیار کمی به موضوع دارند.

 حیدری ابهری راه کار اصلاح جامعه را کار برای کودک و نوجوان برشمرد و افزود: برای اصلاح و تأثیرات عمیق در جامعه راهی جز رفتن به سمت کودکان و نوجوانان نیست.

وی به مجموعه‌های تبلیغی و دستگاه های دولتی اشاره کرد و گفت: مجموعه‌های تبلیغی و دستگاه های دولتی مخاطب کودک و نوجوان را به رسمیت نمی شناسند. به عنوان مثال برگزاری نمایشگاه کتاب کودک بدون تعامل نهادهای متولی مانند آموزش پرورش موفق نخواهد بود. بنابراین لازم است هماهنگی های کافی بین متولیان فرهنگی و نهادها در این زمینه انجام گیرد تا هم افزایی اتفاق بیفتد.

حیدری در پایان به نقش حوزه‌های علمیه در تربیت کودک پرداخت و یادآور شد: حوزه‌های علمیه باید به طور جدی یکی از مخاطبان خود رده سنی کودک و نوجوان تعریف کنند و آثاری برای پاسخگویی و رفع شبهه از آن ها تدوین نمایند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 270651