​ابوالحسنی در گفت‌وگو با ایبنا عنوان کرد:

کاهش قیمت زینک در هفته‌های اخیر

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۲۴
 
 
رئیس اتحادیه لیتوگرافان با اشاره به کاهش قیمت زینک در هفته‌های اخیر گفت: طی هفته جاری با کاهش قیمت پنج هزار تومانی زینک در هر ورق روبه‌رو بودیم و اکنون زینک دو ورقی از 19 تا 21 هزار و 500 تومان متغیر است.
 
احمد ابوالحسنی؛ رئیس اتحادیه لیتوگرافان تهران در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، عنوان کرد: درحال حاضر به تناسب برند و جنس زینک و کشور تولیدکننده قیمت زینک بین 19 تا 21 هزار و 500 تومان خرید و فروش می‌شود و این در حالی است که قیمت آن در هفته‌های گذشته به 25 هزار تومان هم رسیده بود.
 
ابوالحسنی با بیان اینکه حدود پنج هزار تومان کاهش قیمت زینک در بازار داشته‌ایم، گفت: این کاهش قیمت به دلیل کاهش بهای ارز و تعامل و رایزنی با یکسری از واردکنندگان زینک انجام شد که به نفع بازار بود.
 
وی با اشاره به قیمت زینک تا قبل از گرانی‌ ماه‌های اخیر، توضیح داد: تا قبل از گرانی‌ها هر ورق زینک شش تا هفت هزار تومان در بازار خرید و فروش می‌شد اما این قیمت اکنون سه و نیم برابر شده است.
 
ابوالحسنی گفت: نوسان قیمت زینک در ماه‌های اخیر مشکلات زیادی را برای دست‌اندرکاران لیتوگرافی ایجاد کرده بود و بسیاری از فعالان این حوزه با مشکلات جدی روبه‌رو شدند.
 
رئیس اتحادیه لیتوگرافان تهران همچنین درباره انواع زینک با بیان اینکه اغلب زینک‌های موجود در کشور چینی هستند، گفت: بهترین نوع زینک‌ها آلمانی هستند اما مساله اینجا است که خریداری این زینک‌ها برای کارهای تیراژ بالا به‌صرفه است و برای کارهایی با تیراژ پایین مقرون به صرفه نیست. به‌همین‌خاطر چاپخانه‌داران چندان از زینک آلمانی استفاده نمی‌کنند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 270585