مدیرکل ارشاد قم به ایبنا پاسخ داد؛

چرا قم میزبان نمایشگاه تخصصی کتاب کودک و نوجوان شد؟

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۳۷
 
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم، وجود انجمن تخصصی ناشران کودک و نوجوان با بیش از 40 ناشر تخصصی در قم را پتانسیل خوبی برای توسعه فعالیت در این حوزه ذکر کرد.
 
سیدموسی حسینی کاشانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در حاشیه بازدید از نمایشگاه تخصصی کودک و نوجوان قم در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در قم، گفت: علمایی که سال گذشته از بخش کودک و نوجوان بازدید کردند، با تمجید از دوره قبلی برگزاری این نمایشگاه، ما را تشویق کردند در این حوزه قدم‌های جدی برداریم.
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم ادامه داد: این حمایت‌ها ما را مصمم کرد تا امسال دومین نمایشگاه کودک و نوجوان را به‌صورت تخصصی برگزار کنیم؛ لذا هماهنگی‌های لازم با تهران صورت گرفت و درمجموع 110 ناشر برای ارائه آخرین دستاوردهای خود در حوزه کودک و نوجوان در این نمایشگاه حاضر شدند.
 
حسینی کاشانی بیان کرد: لازم است به سمت برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی حرکت کنیم و این مهم به‌عنوان سیاست جدی وزارت ارشاد در سطح کشور مطرح است.
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم به تفاوت این نمایشگاه با سایر نمایشگاه‌های کتاب اشاره کرد و یادآور شد: در نمایشگاه‌های عمومی و دیگر نمایشگاه‌ها برای دریافت بن خرید کتاب شرط سنی مطرح است اما در این نمایشگاه تمام اعضای خانواده حتی کودکان می‌توانند از این بن‌ها استفاده کنند.
 
وی در پاسخ به سوال چگونگی فعالیت ناشران تخصصی کودک و نوجوان در قم گفت: از جمله ظرفیت‌های قم انجمن تخصصی ناشران کودک و نوجوان هستند که بیش از 40 ناشر تخصصی کودک و نوجوان در حال فعالیت هستند و این امکان را فراهم کرده‌اند که قم بتواند به عنوان قطب نشر کودک و نوجوان مطرح شود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 270572