نویسنده «تاول»، باز هم به سراغ جنوب شهر رفت

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۳۵
 
 
مهدی افروزمنش، نویسنده رمان‌های «تاول» و «سالتو» از انتشار اثر تازه‌اش خبر داد که یک مجموعه داستان است و قرار است از سوی نشر چشمه منتشر شود.
 
مهدی افروزمنش در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، از انتشار مجموعه داستان جدید خود خبر داد و گفت: این مجموعه مشتمل بر چهار داستان است که حجم آنها از حجم معمول داستان‌های کوتاه بلندتر است و می‌توان آن را داستان بلند تلقی کرد. این داستان‌ها درون‌مایه و فضای مستقل دارند و نمی‌توان گفت که مجموعه همگنی را تشکیل می‌دهند.

نویسنده «سالتو» درباره فضاسازی مجموعه داستان خود توضیح داد: این مجموعه داستان مشتمل بر فضاهای متفاوتی است. به عنوان مثال این داستان‌ها در فضای جنوب شهر،‌ مترو،‌ کارواش، جاده و ... می‌گذرد و در آن‌ها به طبقات مختلف اجتماعی پرداخته‌ام. این داستان‌ها در سال‌های 93 تا 94 نوشته‌ شده‌اند اما ادیت نهایی آن‌ها را اخیرا انجام داده‌ام.

این رمان‌نویس درباره انتشار یک مجموعه داستان بعد از چاپ چند رمان عنوان کرد: این داستان‌ها مدتی بود که نوشته شده بود و در عین حال در این چند سال برای انتشار مجموعه داستان مقاومت کردم اما چون از یک طرف درگیر رمانی هستم که ممکن است چند سالی نگارش آن طول بکشد و دلم نمی‌خواست از فضای بازار کتاب دور باشم و از سمت دیگر این داستان‌ها را هم خیلی دوست داشتم و دلم می‌خواست که منتشر شوند،‌ روی آن‌ها کار کردم تا برای انتشار آماده شود.

نویسنده «تاول» در انتها گفت: اسم موقت این مجموعه «به وقت مردن» است و البته احتمال تغییر آن هم هست. این مجموعه‌ داستان را مدتی است که تحویل ناشر داده‌ام و قرار است که از سوی نشر چشمه منتشر شود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 268810