فرماندار شهرستان بهارستان در گفت‌و‌گو با ایبنا:

شهرستان بهارستان به 13 کتابخانه نیاز دارد

16 آذر 1397 ساعت 11:17

بیژن سلیمان‌پور، با ابراز‌امیدواری برای ساخت 6 کتابخانه جدید در شهرستان بهارستان تا پایان سال گفت: خدمات‌دهی به مردم این شهرستان هنوز با حد مطلوب فاصله دارد.


بیژن سلیمان‌پور؛ فرماندار شهرستان بهارستان در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) با تاکید بر ظرفیت کتابخانه‌های عمومی بیان کرد: صرف نظر از تلاش‌های سه سال اخیر برای افزایش سرانه‌ مطالعه در شهرستان بهارستان، امید‌واریم این شهرستان بیش از پیش در حوزه کاهش آسیب‌های اجتماعی با محوریت کتابخانه‌های عمومی، حرکت روبه‌جلو داشته باشد.       
 
وی با اشاره به  بازگشایی چهار کتابخانه در شهرستان بهارستان افزود: بعد از پروژه‌های اخیر، احداث 6 کتابخانه در این شهرستان را در دستور کار داریم و پیش‌بینی می‌شود با برنامه‌ریزی‌های انجام شده، این طرح حداکثر تا یک سال آینده به بهره‌‌برداری برسد.
 
فرماندار شهرستان بهارستان با اشاره به جمعیت این شهرستان گفت: جمعیت شهرستان بهارستان 700 هزار‌نفر است که حداقل با جمعیت پنج تا 6 استان کشور برابری می‌کند، اما خدمات‌دهی به مردم این شهرستان هنوز با حد مطلوب فاصله دارد.       
 
سلیمان‌پور درباره سرانه کتابخانه‌ای شهرستان بهارستان گفت: سرانه استاندارد فضای کتابخانه‌ای برای هر 100 نفر، هشت متر مربع تعریف شده است. برای رسیدن به نقطه مطلوب، 38 هزار متر مربع فاصله وجود دارد.

به گفته وی، اگر برای هر 50 هزار نفر یک کتابخانه در نظر بگیریم، باید 13 کتابخانه جدید در شهرستان تاسیس شود.


کد مطلب: 268557

آدرس مطلب: http://www.ibna.ir/fa/doc/shortint/268557/شهرستان-بهارستان-13-کتابخانه-نیاز

ایبنا
  http://www.ibna.ir