​رئیس انجمن فرهنگی ناشران کتاب کودک در گفت‌وگو با ایبنا:

کتابفروشان را با کتابگردی به کارشان علاقه‌مند کنید

 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۲۵
 
 
رئیس انجمن فرهنگی ناشران کتاب کودک از خانواده‌ها دعوت کرد در روز کتابگردی به همراه فرزندانشان به کتابفروشی‌ها بیایند و توجه و علاقه‌مندی‌شان را به کتاب نشان دهند تا کتابفروشان هم با انگیزه و علاقه بیشتری به کارشان ادامه دهند.
 
رئیس انجمن فرهنگی ناشران کتاب کودک در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) از خانواده‌ها دعوت کرد روزی از سال را به کتابگردی اختصاص دهند و به همراه فرزندانشان به کتابفروشی‌ها بیایند و توجه و علاقه‌مندی‌شان را به کتاب نشان دهند تا کتابفروشان هم با انگیزه و علاقه بیشتری به کارشان ادامه دهند.
 
نادر قدیانی در ادامه از والدین درخواست کرد به کودکان شان اجازه دهند خودشان کتاب‌های مورد نظرشان را انتخاب کنند و آنها فقط نقش راهنما را داشته باشند چرا که اگر بچه‌ها خودشان کتابی را انتخاب کنند به مطالعه آن نیز علاقه نشان می‌دهند.
 
وی همچنین بیان کرد: شاهدیم که خانواده‌ها در کنار فرزندانشان به جاهای مختلفی مانند پارک، سینما و تئاتر می‌روند. امروز که روز کتابگردی است خوب است با فرزندانشان به کتابفروشی‌ها بروند. خوشبختانه کتابفروشی‌های زیادی در سطح شهر افتتاح شده است از جمله باغ‌کتاب تهران و شهر کتاب‌ها که امکان دسترسی بیشتر مخاطبان به کتاب در تهران را فراهم کرده است و تا حدودی تمرکز از خیابان انقلاب کاسته شده است.
 
قدیانی در بخش دیگری از سخنانش به سابقه روز کتابگردی اشاره کرد و گفت: پنج سال پیش، زمانی که احمد مسجدجامعی اعلام کرد به کتابگردی می‌رود بسیاری از مسئولان از این طرح استقبال کردند اما برای من که خیلی روی این طرح فکر نکرده بودم طرح خامی بود اما الان مشخص شده که احمد مسجد جامعی روی آن کاملا اندیشیده است و نتیجه خوبی حاصل شده.
 
به گفته رئیس انجمن فرهنگی ناشران کتاب کودک، کتابگردی حرکت نو و خلاقانه‌ای است که هزینه‌ای را به کسی تحمیل نمی‌کند و باعث می‌شود در کتابفروشی‌ها جنب‌وجوش ایجاد شود و از سویی اهالی فرهنگ با مردم دیدار می‌کند.
 
قدیانی درباره برنامه کتابگردی‌اش نیز توضیح داد: امسال نیز مانند سال‌های گذشته به همراه تعدادی از دوستان و همکاران در این حرکت فرهنگی شرکت کردم و کتابگردی را با افتتاح خانه‌کتاب پیدایش در پاسداران آغاز کردیم سپس به موسسه انتشاراتی کامران احمدی در سهروردی و بعد از آن به کتابفروشی لارستان رفتیم و تا عصر به کتابگردی ادامه می‌دهم.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 268108