رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان قم در گفت‌‌وگو با ایبنا:

از ظرفیت‌های استانی در برگزاری هفته کتاب استفاده کنیم

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۴۶
 
 
حمید خرمی با بیان اینکه هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران، است، عنوان کرد: برنامه‌های هفته کتاب فقط به تهران و کلان‌شهرها محدود نشود و استان‌ها و شهرستان‌های مختلف را در برگزاری این هفته مشارکت دهیم.
 
حمید خرمی؛ رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان قم در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، گفت: هفته کتاب ربع قرن تجربه را پشت سر خود دارد و می‌توان با تکیه بر این تجربه، برنامه‌ها را از قالب تهران خارج و در شهرها و استان‌های مختلف برگزار کرد تا موجی همگانی در هفته کتاب ایجاد شود.
 
وی افزود: در این هفته از مولفان و پیشکسوتان نشر قدردانی می‌شود که اقدام بسیار نیکویی به شمار می‌آید. به نظرم در هماهنگی با اتحادیه‌های صنفی و اداره‌های کل فرهنگ و ارشاد استان‌ها می‌توان این برنامه‌ها را در اندازه‌های کوچک‌تر و به‌شکل استانی برگزار کرد تا موثرتر باشند.
 
خرمی با بیان اینکه باید تلاش شود برنامه‌های هفته کتاب فقط در تهران و کلان‌شهرها محدود نباشد، عنوان کرد: ناشران و کتاب‌فروشان قدیمی زیادی در شهرستان‌ها فعال هستند که اغلب در طرح‌ها و مناسبت‌های مختلف دیده نمی‌شوند. می‌توان ساز و کاری پیش‌بینی کرد که پیشکسوتان این حوزه در مراسم‌های بزرگداشت تقدیر شوند.
 
وی همچنین پیش‌بینی تخفیف خرید کتاب را یکی دیگر از پیشنهادات خود برای هفته کتاب دانست و گفت: باید بتوانیم در این هفته برای کتابفروشی‌ها نیز تخفیف بگیریم تا هفته کتاب فقط برای اهالی نشر نباشد، بلکه مردم هم از برکات این هفته سود ببرند و بتوانند کتاب مورد نیاز خود را تهیه کرده و به فرهنگ مطالعه کمک شود.
 
رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان قم تاکید کرد: همانطور که در سال یک روز برای کتابگردی در نظر گرفته‌ شده است، می‌توان تدبیری اندیشید تا به عنوان مثال در هفته کتاب 10 درصد تخفیف برای کتابفروشی‌ها در نظر گرفته شود و مردم هم به سمت کتاب سوق داده شوند. بنابراین خوب است که تدبیری اندیشیده شود تا پاییزه کتاب در این ایام برگزار شود.
 
خرمی یادآور شد: باید زمینه‌ای ایجاد شود که کتابفروشی‌ها و رغبت مردم به حضور در این مکان‌ها بیش از گذشته تقویت شود و با این کار به توسعه فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی به بهانه هفته کتاب کمک کنیم.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 266852