دانشگاه بین المللی‌ امام رضا(ع) برگزار می‌کند

ادبیات دینی کودک و نوجوان؛ آسیب‌شناسی متن و تصویر

 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۲۲
 
 
همایش تخصصی «ادبیات دینی کودک و نوجوان؛ آسیب‌شناسی متن و تصویر» از سوی گروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه بین المللی‌ امام رضا(ع) برگزار می‌شود.
 
حمیدرضا نویدی‎مهر در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) از برگزاری همایش تخصصی «ادبیات دینی کودک و نوجوان؛ آسیب‌شناسی متن و تصویر» خبر داد و گفت: این همایش با هدف بررسی تولیدات دینی برای کودکان و نوجوانان کشور به ویژه در مجامع دانشگاهی و طرح مباحث مرتبط با ادبیات دینی کودک و نوجوان در حوزۀ پژوهش‎های دانشگاه از سوی گروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه بین المللی‌ امام رضا(ع) به مناسبت هفته کودک برگزار می‌شود.
 
دبیر علمی و اجرایی سمینار تخصصی این همایش در ادامه گفت: باتوجه به اینکه دو محور متن و تصویر در این همایش مد نظر است. از یک نویسنده و یک تصویرگر دعوت کرده‌ایم که به همراه دو نفر از اساتید دانشگاه بین‌المللی امام رضا مشهد به سخنرانی بپردازند.
 
به گفته وی، در این همایش حمیدرضا شاه‌آبادی از نویسندگان حوزه کودک و نوجوان به آسیب‌شناسی ادبیات دینی برای کودکان از منظر مخاطب‌شناسی و محمدحسین صلواتیان از تصویرگران این حوزه به ارائه مقدمه‌ای بر مبنای تصویرگری دینی می‌پردازند.
 
نویدی‌مهر گفت: همچنین مهدی فردوسی مشهدی (استاد دانشگاه) درباره «ادبیات دینی کودک و نوجوان؛ تعلیم یا تربیت» و رویا یدالهی (استاد دانشگاه) به بررسی انیمیشن‌های مذهبی می‌پردازند.

دبیر علمی و اجرایی سمینار تخصصی این همایش با اشاره به اینکه سال گذشته نیز همایشی در زمینه آسیب‌شناسی تولیدات عاشورایی کودک و نوجوان از سوی این دانشگاه برگزار شده است، ابراز امیدواری کرد با برگزاری همایش‎ها و سمینارهای تخصصی با موضوع ادبیات دینی کودک و نوجوان و حمایت از پژوهش‎های مرتبط در این زمینه، دانشگاه بین‎المللی امام‎رضا(ع) در آینده نه چندان دور به ‎عنوان مرجع مطالعات تخصصی این حوزه در میان مراکز علمی کشور شناخته شود.
 
 

همایش تخصصی یک روزه «ادبیات دینی کودک و نوجوان؛ آسیب‌شناسی متن و تصویر» با همکاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان رضوی و شرکت به‎نشر (انتشارات آستان قدس رضوی) در تاریخ پنجشنبه 19 مهر ماه سال جاری از ساعت 8 صبح در سالن آمفی‎تئاتر پردیس رضوان دانشگاه بین‎المللی امام‎رضا (ع) برگزار می‎شود.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 266016