عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفت‌و‌گو با ایبنا:

آمادگی حمایت از طرح‌های تخفیف فصلی کتاب را داریم

6 شهريور 1397 ساعت 9:36

محمد‌اسماعیل سعیدی حمایت از طرح‌های مربوط به حوزه کتاب‌و‌کتاب‌خوانی از جمله تخفیف فصلی را ضروری ارزیابی و از آمادگی مجلس شورای اسلامی برای تخصیص بودجه خبر داد.


محمد‌اسماعیل سعیدی؛ عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا)، تابستانه کتاب را از‌جمله طرح‌های قابل توجه ارزیابی و بیان کرد: باید از ناشران و کتاب‌فروشان و سایر فعالان حوزه نشر حمایت کرد. مجلس شورای اسلامی نیز می‌تواند در بودجه سالانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نگاه ویژه‌ای به برنامه‌های توسعه فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی و همچنین خرید کتاب داشته باشد.
 
وی با اشاره به پیشینه فرهنگی ایران ادامه داد: سرانه مطالعه در ایران نسبت به پیشیه فرهنگی کشورمان بسیار پایین است. این میزان با توجه به سطح توقعی که از مردم وجود دارد، باید افزایش پیدا کند.  

سعیدی با بیان این مطلب که سرانه مطالعه مردم قابل پذیرش نیست، درباره راهکار‌های افزایش این سرانه گفت: افزایش سرانه مطالعه از شیوه‌های مختلف امکان‌پذیر است اما نخست باید فرهنگ‌سازی و بعد با حمایت‌های‌ مادی از بخش‌های تولید و پخش محقق می‌شود.
 
نماینده مردم تبریز درباره شیوه‌های تخصیص یارانه در حوزه نشر افزود: دستگاه‌های اجرایی از محل اعتباراتی که در اختیار دارند، می‌توانند به این حوزه کمک کنند و از سوی دیگر مجلس شورای اسلامی نیز در صورتی می‌تواند به این بخش کمک کند که متممی در این‌خصوص همراه با لایحه بودجه در مجلس ارائه شود.


کد مطلب: 264718

آدرس مطلب: http://www.ibna.ir/fa/doc/shortint/264718/آمادگی-حمایت-طرح-های-تخفیف-فصلی-کتاب-داریم

ایبنا
  http://www.ibna.ir