«ماجراهای بزی پرستار» بچه‌ها را به فکر فرو می‌برد

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۴
 
 
کتاب «ماجراهای بزی پرستار» نوشته آر.ای.اسپرات با ترجمه معصومه رستم‌زاد از سوی انتشارات آفرینگان منتشر شد.
 
معصومه رستم‌زاد در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) درباره کتاب «ماجراهای بزی پرستار» گفت: این کتاب نوشته آر.ای.اسپرات است که به تازگی با ترجمه من از سوی انتشارات آفرینگان برای گروه سنی «ج» منتشر شده. اما نسخه اصلی‌ آن در سال ۲۰۰۹ چاپ شده است.

این مترجم ادامه داد: داستان کتاب «ماجراهای بزی پرستار» درباره بز زیبایی است که از سیرک فرار می‌کند تا پرستار بچه شود و برای مهارت‌های حیرت‌آوری که دارد توجه آدم‌هارا به خود جلب می‌کند.
 
وی افزود: داستان این کتاب طنز است و ظاهرا برای بچه‌ها نوشته شده درحالی‌که حرف‌های زیادی برای گفتن دارد و اطلاعات زیادی در آن وجود دارد و بسیاری از واقعیت‌های زندگی را در قالب طنز به تصویر کشیده است. البته شخصیت اصلی در نسخه اصلی کتاب یک خوک است که چون با فرهنگ ما همخوانی نداشت آن را به بز تغییر دادیم. این شخصیت به عنوان پرستار بچه در خانه‌ای استخدام می‌شود و از سه بچه پرستاری می‌کند. این بز با روحیات بچه‌ها کاملا آشناست و می‌داند چگونه با آن‌ها رفتار کند.
 
به گفته رستم‌زاد، آر.ای.اسپرات نویسنده استرالیایی در مجموعه چند جلدی «بزی پرستار» با استفاده از موقعیت‌های خنده‌دار، شیطنت‌آمیز و طنز، به موضوعات و مفاهیمی می‌پردازند که قرار است مخاطب را به فکر فرو ببرند.
 
 

کتاب «ماجراهای بزی پرستار» دارای ۱۲ بخش به نام‌های «ورود نمایشی بزی پرستار، بهترین روز زندگی بزی پرستار، لئوناردو بزی، بزی پرستار و پودرِ شربت آبلیمویی که همه را از خطر نجات داد، آقای گرین تقاضای کوچکی دارد (اما زود پشیمان می‌شود)، پرستار علیه پرستار، سفر دریایی بزرگ بزی پرستار، بزی پرستار و دزد خانه، بزی پرستار و فراری، بزی پرستار و انتقام رئیس سیرک، بزی پرستار و شکست مفتضحانه پای، خواهر بدذات آقای گرین» است.
 
انتشارات آفرینگان، کتاب «ماجراهای بزی پرستار» را در قالب ۲۰۸ صفحه با  شمارگان هزار و ۱۰۰ نسخه و قیمت ۱۳ هزار تومان منتشر کرده است.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 263581