​انتقال مفاهیم به کودکان با مجموعه «قصه‌های من و رایا»

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۷
 
 
مجموعه شش جلدی «قصه‌های من و رایا» نوشته زهرا عبدی از سوی انتشارات باهوش منتشر شد.
 
زهرا عبدی در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) درباره جدیدترین کتابش گفت: چندی پیش مجموعه شش جلدی «قصه‌های من و رایا» از من با تصویرگری زهرا خمسه از سوی انتشارات باهوش برای کودکان منتشر شد.

این نویسنده درباره مجموعه «قصه‌های من و رایا» توضیح داد: این مجموعه کاراکتر محور است. رایا کاراکتر این مجموعه، ربات کوچک و بامزه‌ای است که مثل یکی از اعضای خانواده همیشه همراه آن‌هاست. او مثل یک کودک، در کنار اعضای خانواده، با آزمون و خطا تجربه‌های مختلفی را به دست می‌آورد و این روشی است برای انتقال مفاهیم به مخاطب.

عبدی در ادامه سخنانش با بیان اینکه در عصر امروز ارتباط کودک با مدرنیته انکارناپذیر است، گفت: ما نمی‌توانیم کودکان را از این ارتباط منع کنیم . بلکه باید سعی کنیم آن‌ها را خود کنترل تربیت کنیم تا در کنار بهره‌هایی که از این فناوری می‌برند، از آسیب‌های آن مصون بمانند.
 

به گفته این نویسنده، در مجموعه شش جلدی «قصه‌های من و  رایا» که برای مخاطب گروه سنی «ب» نوشته شده است، رایا رباط کوچک و بامزه‌ای است که مثل یکی از اعضای خانواده در موقعیت‌های مختلف، تجربه‌های گوناگونی به دست می‌آورد و درس‌های خوبی می‌آموزد. درس‌هایی که بخشی از آموزه‌های مورد تاکید در دین ما است. اما انتقال این درس‌ها با روشی غیرمستقیم و متناسب با کودکان نسل امروز نوشته شده است. رایا نماد ارتباط کودک و مدرنیته است.

عبدی همچنین گفت: در بسیاری از کتاب‌های کودک، کاراکتر به تنهایی به ماجراجویی می‌پردازد اما هسته اصلی این مجموعه یک خانواده است. خانواده‌ای که مادر، پدر و دو فرزند دارند. ارتباط خوب با اطرافیان و طبیعت، یکی از مهمترین موضوع‌هایی است که سعی کرده‌ام آن را به مخاطب منتقل کنم.
 

زهراعبدی، لیسانس پژوهشگری علوم اجتماعی است و بیش از 35 عنوان کتاب در کارنامه‌اش دارد. وی توانسته به واسطه آثارش برگزیده جشنواره ملی مطبوعات و نامزد جشنواره ملی خاتم شود.
 
نشر باهوش مجموعه شش جلدی «قصه‌های من و  رایا» با جلد سخت را با شمارگان سه هزار نسخه وارد بازار کتاب کرده است.


 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 263055