۱
 
مدیرعامل فروشگاه اینترنتی بازار شب در گفت‌وگو با ایبنا:

«فرمول داماد بیل‌گیتس» روایت داستان زندگی خودم است

هدفم برقراری ارتباط صمیمانه با مخاطب بود
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۰ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۳۳
 
 
اگر زمین را ترک نکنید هرگز نمی‌توانید پرواز کنید. این جمله‌ای است که سهیل خوش‌باطن در کتاب خود با عنوان«فرمول داماد بیل‌گیتس» از آن سخن گفته است.
 
سهیل خوش‌باطن؛ مدیرعامل فروشگاه اینترنتی بازار شب و نویسنده کتاب «فرمول داماد بیل گیتس» در گفت‌گو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) درباره علت اصلی نام‌گذاری کتاب به «فرمول داماد بیل گیتس» گفت: علت اصلی نام‌گذاری کتاب این بود که فرمولی که من در بازاریابی و کسب و کار از آن پیروی می‌کردم، برگرفته از داستان کوتاه داماد بیل‌گیتس بود، به همین دلیل نام کتاب را «فرمول داماد بیل گیتس» انتخاب کردم.
 
وی افزود : تالیف این کتاب نزدیک به دوازده سال طول کشید یعنی از سال 1384 شروع شد و تا سال گذشته ادامه داشت. علت طولانی شدن تالیف کتاب این بود که چون نگارش آن بر اساس خاطرات و بیان داستان گونه‌اش است، به زمان بیشتری برای بازسازی خاطرات گذشته داشتم.

خوش‌باطن گفت: در اکثر کتاب‌های انگیزشی نوعی ارتباط آموزشی با مخاطبان برقرار می‌شود. من در این کتاب سعی کردم راه‌کارها را در قالب داستان نشان دهم و تمام داستان‌های آورده شده تجربیات شخصی خودم است. به همین دلیل این کتاب آموزش معلم شاگردی ندارد و فقط نوعی به اشتراک گذاشتن تجربیات بود.
 
وی افزود: هدف من این است تا با مخاطبان ارتباطی صمیمانه برقرار کنم به همین دلیل این کتاب روایت داستان زندگی خودم است. بسیاری از افراد وقتی این کتاب را مطالعه کردند، نظرات قابل توجهی داشتند. مانند شهرام اسلامی و دیگر کارشناسان و افرادی که در این باره نظرات کارشناسانه داشتند.
 
خوش‌باطن درباره بازخورد کتاب درمیان کارشناسان این حوزه گفت: وقتی احمد حلت؛ مدیرمسئول مجله موفقیت این کتاب را خواند ترجیح داد به قلم خودش این کتاب به مخاطبان معرفی کند. به همین دلیل یادداشتی هم در ابتدای کتاب نوشته است.
 
به گفته خوش‌باطن کتاب در بسیاری از سازمان‌ها راه یافت و بسیاری از مدیران آن را مطالعه کردند. اتفاقی که افتاد این بود که آن‌ها این کتاب را به کارمندان و همکاران خود پیشنهاد دادند. تا جاییکه در جلسه‌ای که با بنیان‌گذاران شرکت ساعت‌ بنتلی داشتم کتاب را به آن‌ها پیشنهاد دادم تا بخوانند که در نهایت از سوی خودشان پیشنهاد حامی کتاب را دریافت کردم.
 
خوش‌باطن درباره ادامه تالیفاتش در این حوزه خاطرنشان کرد: در کل داستان فرمول داماد بیل‌گیتس دوازده عنوان است که پس از این کتاب، دومین اثر با عنوان «فرمول تعیین هدف داماد بیل‌گیتس» در دست چاپ است. هدف این است که سلسله کتاب‌هایی در دوازده عنوان در این‌باره منتشر شود که دو عنوان آن به طور کامل نوشته شده است.

گفتنی است مراسم رونمایی از این کتاب روز بیستم بهمن ماه سال گذشته در مجموعه رویال پالاس برگزار شده بود.

 
درباره کتاب
تلاش نویسنده در این کتاب این است که در کلام ساده و روان در قالب حکایتی مستند و داستان‌گونه روش‌های ساده برای کسب و کار، که خود نیز از آن‌ها بهره گرفته و تجربه کرده است تا به هدف برسد را در اختیار مخاطبین خود قرار دهد. سهیل خوش باطن در اولین کتابش راه و رسم صبوری، داشتن پشتکار، ایمان و باور که همانا رمز اصلی موفقیت است را به خوانندگان یادآوری می‌کند.
 
سهیل خوش‌باطن در مقدمه کتاب معتقد  است هدف عنصری است که هر انسانی به آن نیاز دارد تا بتواند شرایط سخت فعلی خود را رو به تعالی تغییر دهد. این کتاب ثمره درک دقیق حقیقت ناشی از تجربه عمیق هدف می‌باشد که خود نوسنده طعم آن را به شخصه چشیده است. همچنین به مخاطبان خود متذکر می‌شود که برای یافتن هدف و کسب امپراطوری خود باید تلاش کرد و پشتکار داشت، ایمان و باور او تنها سلاح جنگیدن با یاس و ناامیدی است.
 
سخن کارشناسان
احمد حلت؛ مدیر مسئول مجله موفقیت درباره این کتاب گفته است: نویسنده این کتاب با همه توان خود بسیار زیبا و اثرگذار توانسته است به همه کسانی که در پیچ و خم زندگی گم شده‌اند راه را نشان دهد.
 
شهرام اسلامی، روان‌شناس و مشاور در مقدمه این کتاب آورده است: «هنگامی که این کتاب را می‌خواندم به یاد خاطراتی افتادم که با نویسنده داشتم، هرآنچه او گفت همانند فیملی بود از گذشته، لحظاتی که من نیز دراین فیلم نقشی بازی می‌کردم. هیچگاه فکر نمی‌کردم یکی از خاطرات خود را از زبان دیگری بشنوم با نگاهی دیگر به زندگی که به زندگی من مربوط می‌شد که چگونه خدا مرا در راه او قرار داد تا کمکی باشم در روند شکل‌گیری شخصیت او. این مطالب آن چیزی بود که در این کتاب خواندم اما شنیدن همین قسیمت از نگاهی دیگر و همین خاطره آقای خوش باطن از زبان من. همیشه دوست داشتم به افراد بیشتری کمک کنم، مسیر خوشبختی را برای افراد بیشتری هموار کنم و به افراد بیشتری خوشبخت زندگی کردن را بیاموزم، همانگونه که خود به آن رسیدم.»
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 262747
 


 
زهرا
۱۳۹۸-۰۲-۲۱ ۲۲:۵۲:۴۸
کلاه بردار (228589)