وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در گفت‌وگو با ایبنا:

مجموعه سمت توانست پشتوانه فکری و علمی ایجاد کند

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۶
 
 
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: مجموعه سمت با مدیریت حجت‌الاسلام احمد احمدی توانست در تامین منابع و توزیع‌ آن در همه مراکز آموزش عالی کشور پشتوانه فکری و علمی ایجاد کند.
 
منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) درباره ویژگی‌های علمی و شخصیتی حجت‌الاسلام احمد احمدی گفت: مرحوم احمدی از شخصیت‌های علمی بزرگ و مهم کشور ما بودند که سال‌های طولانی از عمر خود را صرف اعتلای دانش و فرهنگ ما کردند و در محیط‌های دانشگاهی و حوزوی به عنوان محقق و مدرس و در مراکز تصمیم‌گیری و برنامه‌ریزی از جمله شورای عالی انقلاب فرهنگی و سایر کارگروه‌های برنامه‌ریزی جز شخصیت‌های تاثیرگذار بودند. رحلت ایشان ضایعه‌ای برای جامعه ما بوده است و برای او از خداوند غفران طلب می‌کنم و درگذشت ایشان را به جامعه علمی کشور تسلیت می‌گویم.
 
این عضو کابینه دولت دوازدهم در پاسخ به سوالی مبنی بر دستاوردهای سمت در زمان مدیریت حجت‌الاسلام احمد احمدی عنوان کرد: ما در مورد دستاوردهای سمت باید با این پیشینه ذهنی صحبت کنیم که بعد از انقلاب اسلامی وقتی دانشگاه‌ها در گستره وسیعی فعال شدند، منابع درسی و آموزشی مدون کافی در اختیار نداشتیم.

غلامی گفت: از سوی دیگر با نگاه انقلابی که به بحث تربیت نیروی انسانی داشتیم این خلاءها بیشتر احساس می‌شد و مجموعه سمت با مدیریت حجت‌الاسلام احمد احمدی توانست در تامین منابع و توزیع‌ آن در همه مراکز آموزش عالی کشور پشتوانه فکری و علمی ایجاد کند و از سوی دیگر تعدیل و توزیع متقابل در منابع علمی در بین دانشگاه‌های کشور را فراهم کند.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 262007