​رفیع افتخار از «جاروی نحس و پسرک سبیلو» می‌گوید

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۳۸
 
 
رفیع افتخار از تالیف رمان جدیدی برای کودکان با عنوان «جاروی نحس و پسرک سبیلو» خبر داد.
 
رفیع افتخار در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) از تالیف رمان جدیدش خبر داد و گفت: به تازگی نگارش رمان جدیدی برای کودکان به عنوان «جاروی نحس و پسرک سبیلو» را به پایان رسانده و آن را برای چاپ به ناشر سپرده‌ام.
 
این نویسنده درباره اثر جدیدش توضیح داد: نگارش این رمان فانتزی حدود یکسال طول کشید و در قالب 25 فصل به مضامینی مانند صلح، دوستی و حفظ و سیانت از محیط زیست می‌پردازد.
 
وی افزود: شخصیت اصلی «جاروی نحس و پسرک سبیلو» جادوگری قلابی است که دست به خرابکاری‌های وسیعی می‌زند و ماجراهای عبرت‌آموزی برایش پیش می‌آید.
 
اخیرا از رفیع افتخار آثاری مانند «سه‌نقطه» شامل 15داستانک برای خردسالان، با تصویرگری آرزوقلی‌زاده از سوی انتشارات آیینه قلم، «کت ولیعهدی» شامل 6 داستان کوتاه برای نوجوانان از سوی انتشارات به نشر و رمان «ترسو» در حوزه داستان انقلاب برای نوجوانان از سوی انتشارت به نشر منتشر شده است.
 
«بنفشه‌ها هم می‌خندند» و «تپش» نیز دو عنوان از آثار رفیع افتخار است که از سوی انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شده و به گفته نویسنده بنا بود تجدید چاپ آن‌ها در سی‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران عرضه شود که نشد.

رفيع افتخار متولد 1339 در تهران و كارشناس ارشد كشاورزی است. او تاليف و ترجمه برای نوجوانان را از سال 1369 آغاز كرده و تاكنون بیش از ۵۰ اثر برای کودکان و نوجوانان نوشته است. از آثار این نویسنده می‌توان به «طلسم خانه‌ عنکبوت‌ها»، «برعسوس»، «برسدبه دست دوست»، «دنیای آرزوها»، «از ورای یک خاطره»، «تعطيلات بامزه يخمک»، «ساپروفیت»، «شب نشینی باعموبسک» و «راز صورتی من» اشاره کرد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 261571