در گفت‌وگو با سیدحسن طیب‌حسینی مطرح شد؛

تشریح برنامه‌های بخش حوزوی نمایشگاه بین‌المللی قرآن

 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۶
 
 
مدیر کمیته حوزویان بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم در تشریح برخی از مهم‌ترین برنامه‌های این بخش، رونمایی از 12 اثر جدید قرآنی و عرضه 250 اثر فاخر در قالب‌های کتاب، نرم‌افزار و سایت را از جمله این برنامه‌ها دانست.
 
حجت‌الاسلام سید حسن طیب‌حسینی، مدیر کمیته حوزویان بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، در تشریح برنامه‌های این بخش، بیان کرد: بخش حوزوی با حدود 19 نوع برنامه در این دوره از نمایشگاه قرآن حضور دارد. از جمله این برنامه‌ها، ارائه مشاوره‌های تخصصی رایگان در زمینه‌هایی مانند فِرق، سبک زندگی اسلامی، احکام شرعی، خانواده، کودک و پاسخ به شبهات بوده که با حضور حدود 20 کارشناس نام‌آشنای حوزه و دانشگاه انجام می‌شود.

وی ادامه داد: هرساله استقبال خوبی از این بخش صورت گرفته و با بهبود رویکرد کمی و کیفی در این دوره از نمایشگاه نیز پیش‌بینی می‌کنم با استقبال خوب مردم از این بخش مواجه شویم.
 
طیب‌حسینی همچنین گفت: از دیگر برنامه‌ای این بخش، پیش‌بینی برگزاری 20 میزگرد تخصصی در زمینه‌های علوم قرآنی و عترت است. همچنین در بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم نیز همچون دوره‌های پیشین، طلاب غیرایرانی به ارائه فعالیت‌ها و دستاوردهای قرآنی کشورهای خود می‌پردازند.
 
مدیر کمیته حوزویان بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم، افزود: حدود 250 اثر و دستاورد قرآنی فاخر که در یک سال اخیر از سوی حدود 40 موسسه بزرگ حوزوی کشور در قالب کتاب، نرم‌افزر و سایت تولید شده نیز در نمایشگاه قرآن معرفی و عرضه خواهد شد.  
 
وی با اشاره به رونمایی از آثار قرآنی جدید، اظهار کرد: حدود 12 اثر قرآنی که برخی از آن‌ها حاصل تلاش مراجع و علمای طراز اول حوزه علمیه قم بوده نیز در این دوره از نمایشگاه رونمایی می‌شود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 261269