مدیر عامل موسسه خانه کتاب خبر داد:

​اهدا بیش از هزار عنوان کتاب به کتابخانه تخصصی باغ موزه انقلاب اسلامی

 
تاریخ انتشار : جمعه ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۵۵
 
 
نیکنام حسینی‌پور، با اعلام خبر اهدای هزار و 100 عنوان کتاب به کتابخانه تخصصی باغ موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، از برگزاری نشست‌های مختلف نقد و معرفی کتاب به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با این نهاد خبر داد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، حسینی‌پور در حاشیه برگزاری آیین امضا تفاهم‌نامه مشترک بین موسسه خانه کتاب و باغ موزه انقلاب انقلاب اسلامی در جمع خبرنگاران درباره همکاری با باغ‌موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس گفت: پیش از سال نو نشست‌های مشترک با این نهاد برگزار کردیم که طی سال جدید نیز تداوم داشت.  

به گفته وی،‌ مقرر شد با توجه به چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و تاکید بر لزوم هم‌افزایی بین نهادهای فرهنگی، این تفاهم‌نامه مشترک تدوین شود.

حسینی‌پور ادامه داد:‌برگزاری نشست‌های نقد و بررسی کتاب‌های حوزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس معرفی تازه‌های این حوزه، برگزاری نشست‌های نکوداشت نویسندگان حوزه مقاومت حضور نویسندگان در باغ‌موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به ویژه نویسندگان حوزه کودک و نوجوان با هدف بازدید از این مجموعه و تولید اثر از‌ جمله اهداف امضا این تفاهم‌نامه است.

مدیرعامل موسسه خانه‌کتاب با بیان این مطلب که جریان تولید ادبیات کودک و نوجوان با محوریت دفاع مقدس و انقلاب اسلامی ضعف داریم ادامه داد: مقرر شد تا جلسات مشترکی در این زمینه به‌ویژه با موضوع تصویرگری برگزار شود.

حسینی‌پور ادامه داد: هزار و 100 عنوان کتاب شامل موضوعات مختلف با محوریت انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، شامل تازه‌های نشر این حوزه به کتابخانه تخصصی باغ‌موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس فردا بعدازظهر شنبه 22 اردیبهشت‌ماه اهدا می‌شود. این برنامه‌ها با توجه به هماهنگی با معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای تامین هزینه خرید کتاب تداوم خواهد داشت.

وی ادامه داد: کتابخانه باغ‌موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس طی سال از انبار معاونت فرهنگی تجهیز خواهد شد. با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده برای باغ موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در شهرهای مختلف کشور سال‌های آینده اهداء کتاب به سایر استان‌ها  نیز  در دستور کار قرار خواهد گرفت.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 261048