​در قالب طرح گرنت انجام شد:

فروش رایت 31 کتاب ایرانی به ناشر تونسی در نمایشگاه کتاب

واگذاری 30 رایت از سوی نشر شباویز
 
تاریخ انتشار : جمعه ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۹
 
 
رایت 31 کتاب ایرانی در قالب طرح حمایت از ترجمه و انتشار کتاب ایرانی در بازار جهانی (گرنت) همزمان با سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران به ناشر تونسی فروخته شد.
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، ایوب دهقانکار؛ معاون طرح گرنت با اعلام این خبر در جمع خبرنگاران، گفت: طرح حمایت از ترجمه و انتشار کتاب ایرانی در بازار جهانی (گرنت) به دنبال فعالیت‌های معاونت امور فرهنگی برای تقویت دیپلماسی فرهنگی و با هدف تحقق منویات مقام معظم رهبری در حوزه ضرورت نهضت ترجمه معکوس و انتقال آثار ایرانی و ادبیات فارسی به زبان‌های خارجی انجام می‌شود.
 
وی افزود: همچنین فعالیت‌های دبیرخانه طرح گرنت با مذاکراتی که از ماه‌ها قبل در کشورهای مختلف انجام شده بود،‌ در دهمین روز نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، قرارداد نهایی ترجمه و انتشار 31 اثر ایرانی برای ترجمه به زبان‌های عربی و فرانسه و عرضه در کشورهای حوزه شمال افریقا و قاره اروپا منعقد می‌شود.
 
دهقانکار با اشاره به جزئیات این قراردادها، گفت: این 31 عنوان در قالب دو قرارداد امضا می‌شود که یکی از آن‌ها دقایقی پیش با انتشارات شهرستان ادب به امضا رسید و 30 کتاب دیگر از انتشارات شباویز در  این فهرست قرار دارد.
 
معاون طرح گرنت تاکید کرد: از این 30 عنوان، شش اثر در حوزه رمان نوجوان و 24 اثر در حوزه کتاب کودک است که این آثار برگزیده جایزه جلال در سال 96 بود.
 
وی با بیان اینکه تلاش داریم آثار برگزیدگان جایزه‌های  ادبی در کشور به بازارهای جهانی راه پیدا کنند، گفت: این قرارداد با انتشارات «نیروانا» از کشور تونس منعقد شده است و تمام فرایند ترجمه و انتشار از صفر تا صد توسط ناشر خارجی انجام خواهد شد.
 
سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران تا 22 اردیبهشت ماه از ساعت 10 تا 20 در مصلای امام خمینی (ره) برپا است.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 261027