​مسعود گلابی به ایبنا گفت:

سختی کار و نبود امکانات مانع از ورورد ناشران به حوزه خردسال می‌شود

 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۶
 
 
مسعود گلابی، مدیر انتشارات شهر قلم، معتقد است ناشران به دلیل سختی تولید کتاب در حوزه خردسال و کم بودن امکانات مورد نیاز برای چاپ کتاب‌های خردسال خیلی به این حوزه وارد نمی‌شوند و ما با شناسایی این خلاء وارد این حوزه شدیم.
 
مسعود گلابی، مدیر انتشارات شهر قلم در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) گفت: سال 96 جزء ناشران تقدیر شده و همچنین غرفه برتر در حوزه کودک و نوجوان در سال 95 بودیم و امسال هم تلاش می‌کنیم عملکرد خوبی ارائه دهیم.
 
وی دلیل موفقیتش را نوآوری در حوزه کتاب مخصوصا در حوزه کودک و خردسال عنوان کرد و افزود: ناشران به دلیل سختی تولید کتاب در این حوزه و کم بودن امکانات مورد نیاز برای چاپ کتاب‌های خردسال خیلی به این حوزه وارد نمی‌شوند. در حال حاضر ما کتاب‌های تالیفی در این حوزه منتشر کرده‌ایم که با مشابه خارجی قابل رقابت است و چون ما خلأ را شناسایی کردیم و به‌آن پرداختیم کارمان دیده شد.
 
گلابی با اشاره به اینکه امسال با 750 عنوان کتاب که 120 عنوان آن جدید است به نمایشگاه آمدیم، گفت: بیشتر کتاب‌ها در حوزه خردسال و کودک است البته امسال به حوزه نوجوان هم وارد شدیم و 30 عنوان کتاب هم در این حوزه منتشر کردیم.

مدیر انتشارات شهر قلم درباره برنامه‌های سال جدید نیز بیانکرد: برای سال 97 هم 300 عنوان کتاب جدید در حوزه‌های خردسال، کودک و نوجوان در دستور کار داریم، البته با اولویت خردسال و کودک.

وی در ادامه بیان کرد: مجموعه‌ای به‌نام «بهترین نویسنده‌های ایران» که کلا 50 جلدی است و تا به حال 12 جلد آن منتشر شده و دیروز به نمایشگاه رسیده است. در این کتاب از نویسندگان و تصویرگران مطرح ادبیات کودک استقفاده کرد‌ه‌ایم و از هرکدام یک داستان گرفتیم که به همراه رزومه نویسنده و یک نقد از آثارش در کتاب گنجانده شده است.
 
گلابی گفت: از جمله نویسندگان این مجموعه می‌توانم به سرور پوریا، داوود غفارزادگان، جعفر ابراهیمی، مجید راستی، علی‌اصغر سیدآبادی، سوسن طاقدیس، نوید سیدعلی اکبر، عذرا جوزانی، شکوفه تقی و لاله جعفری اشاره کنم. 

این ناشر درباره استقبال مخاطبان از نمایشگاه بیان کرد: امسال استقبال نسبت به سال‌های گذشته پایین‌تر بود ولی با توجه به اینکه ما ناشر تخصصی حوزه خردسال هستیم فروشمان در این حوزه بیشتر بود. در بخش نوجوان هم چون مجموعه جدید «داستان‌های کلاسیک برای نوجوانان» را همراه با سی‌دی‌های کتاب گویا معرفی کردیم خیلی مورد استقبال قرار گرفت.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 260948