مدیر داخلی نتشارات سبزان در گفت‌وگو با ایبنا:

با کمبود موجودی کتاب در نمایشگاه مواجه شدیم

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۱
 
 
معصومه میرزایی درباره موجودی کتاب‌هایی که از سوی انتشارات سبزان در نمایشگاه سی ویکم عرضه شده است گفت: تا کنون استقبال از کتاب‌ها به قدری بوده است که با کمبود موجودی کتاب در غرفه مواجه شدیم.
 
معصومه میرزایی؛ مدیر داخلی انتشارات سبزان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) گفت: اینکه نمایشگاه سی‌ویکم‌ در مصلا برگزار شده است باعث شده بازدیدکنندکان تا به امروز نسبت به سال‌های گذشته افزایش داشته باشد و به خوبی می‌توان تفاوت را نسبت به دو دوره گذشته احساس کرد.
 
وی افزود: اغلب مخاطبان حوزه دانش به ویژه علوم اختر‌شناسی و کیهان‌شناسی دانش‌آموزان و یا دانشجویانی بودند که به علت دسترسی دشواری که شهر آفتاب داشت و وقت‌گیر بودن مسیر رفت‌آمد،  شمار بازدیدکنندگان و فروش کتاب‌ها کاهش یافته بود.
 
میرازیی گفت: همانطورکه می‌دانید ناشران حوزه علمی انگشت‌شمارند و در کل ناشران چندان به انتشار کتاب در این زمینه تمایل ندارند اما هر سال در نمایشگاه کتاب شاهد افزایش بازدید مخاطبان از این حوزه از کتاب‌ها بوده‌ایم.
 
به گفته این فعال در حوزه نشر با اینکه نمایشگاه کتاب به نیمه خود رسیده است اما انتشارات سبزان با کمبود موجودی کتاب‌ها مواجه شده است و استقبال‌ها بیش از انتظار بوده است.
 
میرزایی گفت: در نمایشگاه امسال نزدیک به 20 الی 30 عنوان کتاب چاپ جدید در حوزه دانش و علوم کیهان‌شناسی در غرفه‌های انتشارات سبزان عرضه شده است.
 
وی درباره امکانات نمایشگاهی گفت: هرسال متراژ در نظرگرفته شده برای غرفه‌ها از جمله مسائلی است که همواره مورد توجه ناشران بوده است خوشبختانه میزانی که برای این نشر در نظر گرفته شده تا حدودی رضایت بخش بوده هرچند تنها عناوین جدید را میتوان در غرفه جانمایی کرد وتقریبا جا برای کتاب‌های منتشر شده در سال‌های گذشته وجود ندارد.

میرزایی گفت کتاب «درتبیین جهان، کنکاشی در پیشرفت وتکوین علوم جدید» جزوشاخص‌ترین کتاب‌هایی است که امسال در نمایشگاه عرضه شده است.

گفتنی است کتاب جزومعدود کتاب‌هایی است که در حوزه دانش کیهان‌شناسی منتشر شده و بسیاری از اهالی علم خواندن این کتاب را به طرفداران دانش پیشنهاد می‌کنند   
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 260737