سخنگوی نمایشگاه کتاب تهران تاکید کرد:

احکام «تکثیر و عرضه غیرمجاز کتاب» و «عرضه کتاب غیرمجاز» تعلیق نمی‌شوند

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۹
 
 
سخنگوی سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران بر عدم تعلیق حکم ناشرانی که همزمان در دو موضوع تکثیر و عرضه غیرمجاز کتاب و عرضه کتاب های غیر مجاز تخلف داشته‌اند، تاکید کرد.
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) بعد از آنکه روز گذشته همایون امیرزاده؛ سخنگوی سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از تعلیق حکم ناشران متخلف در نمایشگاه کتاب سال گذشته به مدت دو سال خبر داد ابهاماتی در مورد احکام صادر شده برای ناشرانی که مرتکب دو تخلف تکثیر و عرضه غیرمجاز کتاب (قاچاق کتاب) و عرضه کتاب های غیر مجاز شده بودند پیش آمد.

همایون امیرزاده که ریاست هیئت رسیدگی به تخلفات را در نمایشگاه سی و یکم هم برعهده دارد در این باره به خبرنگار ایبنا گفت: همانطور که در خبر روز گذشته عنوان شد ناشرانی که مرتکب دو تخلف «تکثیر و عرضه غیرمجاز کتاب» و «عرضه کتاب‌های غیرمجاز» شده باشند به هیچ وجه شامل تعلیق احکام نمی‌شوند.

وی توضیح داد: در واقع به هیچ وجه احکام این ناشران تعلیق نمی‌شود و آن‌هایی که مرتکب دو تخلف فوق شده باشند در نمایشگاه سی و یکم حضور نخواهند داشت.

امیرزاده ادامه داد: در همین راستا ناشرانی که عینِ ترجمه کتابِ منتشر شده توسط ناشر دیگری را تکثیر و منتشر کرده‌اند و در نمایشگاه سی‌ام از ادامه فعالیت غرفه آن ها به دلیل تکثیر و عرضه غیرمجاز کتاب ممانعت شده است مشمول این تعلیق نخواهند شد.

وی همچنین تاکید کرد: توجه داشته باشیم برای سایر احکام هم آنچه عنوان شده تعلیق دوساله احکام است نه بخشش و لغو حکم؛ بنابراین با اولین تخلف، حکم صادر شده در نمایشگاه سی‌ام به اجرا درخواهد آمد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 259796