۱
 

بسته پیشنهادی فرزانه کرم‌پور برای خرید در نمایشگاه کتاب

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۳
گزارشگر : مائده مرتضوي
 
 
فرزانه کرم‌پور، نویسنده و مدرس داستان‌نویسی سه کتاب برای خرید از نمایشگاه کتاب تهران پیشنهاد کرده است.
 
فرزانه کرم‌پور در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) پیشنهادات خود برای مخاطبان نمایشگاه کتاب را عنوان کرد و گفت: اولین کتابی که پیشنهاد خواندنش را می‌دهم؛ کتابی با عنوان «باهم بودن» نوشته آنا گاوالدا با ترجمه بسیار خوب خجسته کیهان است. ترجمه این کتاب بسیار خوب و روان است. کتاب با آن که حجم زیادی دارد و کتابی قطور است اما پرکشش و جذاب است. این رمان درباره زندگی معاصر آدم‌هاست و رمان خوش‌خوانی است. ناشر این کتاب بنگاه ترجمه و نشر کتاب پارسه است.

دومین کتابی که این نویسنده پیشنهاد خرید و خواندنش را داد، کتاب «گفتن در عین نگفتن» نوشته جواد مجابی است. کرم‌پور درباره این کتاب توضیح داد: این کتاب حرف‌های قابل‌تامل زیادی دارد و از جهاتی می‌توان گفت که فلسفی است، اما در عین حال بسیار روان و خوشخوان و پرکشش است. این رمان از زبان یک راوی سالمند که سنی بیش از90سال دارد،‌ روایت می‌شود و راوی زندگی خود را می‌گوید و در این روایت به زندگی معاصر نیز می‌رسد. حرف‌های راوی درست به مانند نام کتاب «گفتن در عین نگفتن» است. در این رمان یک لایه طنز قوی نیز وجود دارد و به تمام رمان‌خوان‌ها خواندن این رمان را پیشنهاد می‌دهم.


سومین کتابی که نویسنده «نقطه گریز» برای خواندن پیشنهاد داد،‌ کتابی با ترجمه محمد قاضی بود. وی درباره این کتاب توضیح داد: کتاب «بی‌ریشه» از سوی نشرکتاب پنجره منتشر شده و مجموعه داستانی است از نویسندگان مختلف با ترجمه محمد قاضی.

وی افزود: این کتاب با ترجمه آقای قاضی اولین بار است که چاپ می‌شود و شامل کارهایی از قاضی است که تا به حال خوانده نشده است. داستان‌هایی از میگل آنخل آستوریاس ، آندره موروا و ... در این کتاب آمده است که خواندن آن را به همه توصیه می‌کنم.
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 259749
 


 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۷-۰۱-۲۸ ۱۶:۵۰:۳۷
هر سه پیشنهادهایی معمولی هستند!!!! این هم از نویسنده ی متفاوت مملکت! (224999)