مجموعه «پپا پیشی» به بازار کتاب رفت

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۹
 
 
​مجموعه داستان‌های «پپا پیشی» نوشته نویل استلی با ترجمه ثریا کیامرثی از سوی نشر نودا منتشر شد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) مجموعه داستان‌های «پپا پیشی» نوشته نویل استلی و تصویرگری نعیمه نمکی با ترجمه ثریا کیامرثی از سوی نشر نودا منتشر شده است. پیش از این 12 جلد از این مجموعه منتشر شده بود و در حال حاضر 9 جلد بعدی این مجموعه چاپ شده است.
 
«جورج و دایناسور»، «خانه جدید»، «مادربزرگ واسکی»، «عینک قلبی»، «جورج و سرماخوردگی»، «جورج و داینارور»، «قایق سواری»، «جورج و کامپیوتر» و «جورج و مسافرت» عنوان‌های 9 جلد این مجموعه است.
 
رضا کرمی‌زاده، مدیر نشر نودا، درباره این مجموعه به ایبنا گفت: اصل این مجموعه شامل 30 عنوان است که ما 9 عنوان از آن را که نتاسب بیشتری با فرهنگ ایرانی داشت را انتخاب و برای کودکان گروه سنی «الف و ب» ترجمه کردیم.
 
وی در ادامه بیان کرد: این مجموعه شامل مطالب آموزشی برای کودکان است و داستان خانواده‌ای را بیان می‌کند که هربار ماجرایی را پشت سر می‌گذارنند.
 
کرمی درباره شخصیت اصلی کتاب نیز توضیح داد: شخصیت اصلی این مجموعه خانواده خوک بودند که ما آن‌ها را با گربه عوض کردیم تا برای بچه‌های ایرانی ملموس‌تر باشد.
 
در بخشی از این کتاب می‌خوانیم: «آقای گاو بلافاصله دست به کار می‌شود. پپا می‌پرسد: می‌توانیم کمک کنیم؟ آقای گاو لبخندزنان می‌گوید: ‌تو می‌توانی اولین آجر را بگذاری. آقای گاو از جورج می‌خواهد که مقداری ملات روی زمین بریزد. ملات، نوع خاصی از گل و لای است که آجرها را بهم می‌چسباند. همه آجرها باید صاف و یکدست قرار بگیرند. این کار وقت زیادی می‌گیرد. پپا می‌پرسد: آیا امروز کار را تمام می‌کنی؟ ...»
 

انتشارات نودا، مجموعه «پپا پیشی» را با شمارگان پنج‌هزار نسخه و قیمت 50 هزار ریال برای هر جلد منتشر کرده است. قیمت دوره کامل 9 جلدی این مجموعه 450 هزار ریال است.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 259673