امیرزاده در گفت‌وگو با ایبنا:

جایگزینی یارانه دانش‌آموزی با اعطای یارانه به کتابخانه‌های مدارس

 
تاریخ انتشار : جمعه ۲۴ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۰
 
 
سخنگوی سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با اشاره به تمهیدات شورای سیاستگذاری برای استفاده از بن خرید کتاب برای دانش‌آموزان گفت: قرار است با مشارکت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت آموزش و پرورش طرح جایگزینی یارانه دانش‌اموزی برای کتابخانه‌های مدارس به جای بن دانش‌آموزی در نمایشگاه امسال اجرایی شود.
 
همایون امیرزاده؛ سخنگوی سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) ،عنوان کرد: طرح جایگزینی یارانه دانش‌آموزی با مشارکت معاونت پرورشی وزارت آموزش و پرورش در حال تدوین است و قرار است برای دانش‌آموزان تهرانی اجرا شود.
 
وی افزود: در این طرح از حضور دانش‌آموزان در سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران حمایت می‌شود، این طرح به زودی نهایی و اطلاع‌رسانی خواهد شد.
 
امیرزاده با بیان اینکه یارانه دانش‌آموزی در دوره سی و یکم نمایشگاه کتاب تهران تفاوت‌هایی نسبت به دوره‌های پیشین دارد، گفت: طرح امسال بیشتر ناظر بر تقویت زیرساخت‌های اصلی کتاب و کتابخوانی در مدارس است و کتابخانه‌های مدارس حمایت می‌شوند.
 
وی ادامه داد: در این زمینه بخش عمده حمایت‌های معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از کتابخانه‌های مدارس است، علاوه بر آن ما در سال گذشته در بحث آمارگیری دانش‌آموزان و استقبال آن‌ها اشکالاتی دیدیم که تصمیم گرفته شد قالب این یارانه‌ها تغییر کند.
 
سخنگوی سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران تاکید کرد: طبق نتایج و آمارهایی که در سال گذشته به دست آمد و تصمیم بر تغییر قالب فوق، به نظر می‌رسد در این قالب کمک موثرتری به حوزه دانش‌آموزی در مدارس خواهد شد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 259633