۱
 
قائم‌مقام سی‌ویکمین نمایشگاه کتاب تهران به ایبنا خبر داد:

ثبت‌نام 1772 ناشر برای حضور در سی‌ویکمین نمایشگاه کتاب تهران

اعلام حضور 10 کشور خارجی در بخش بین‌الملل
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۴
گزارشگر : هادي حسيني نژاد
 
 
امیرمسعود شهرام‌نیا با اشاره به آمارهای اتخاذ شده از سایت موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران، گفت: تا کنون هزار و 772 ناشر در حوزه‌های مختلف متقاضی حضور در نمایشگاه سی‌ویکم شده‌اند که از این تعداد، 1218 ناشر ثبت‌نام خود را تکمیل کرده‌اند.
 
امیرمسعود شهرام‌نیا؛ قائم‌مقام سی‌ویکمین نمایشگاه کتاب تهران در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، با اشاره به روند ثبت‌نام ناشران در بخش‌های مختلف نمایشگاه پیش‌رو، عنوان کرد: مطابق با آخرین آماری که امروز صبح (دوشنبه 21 اسفندماه) از سایت موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران اخذ شده، هزار و 772 ناشر در حوزه‌های مختلف متقاضی حضور در نمایشگاه سی‌ویکم شده‌اند.

وی ادامه داد: این آمار، 255 ناشر در بخش کودک، هزار و 73 ناشر در بخش ناشران عمومی، 346 ناشر دانشگاهی و 99 ناشر فعال در حوزه کتاب‌های آموزش و کمک آموزش را شامل می‌شود.
مدیرعامل موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران خاطر نشان کرد: البته ناشرانی که فرآیند ثبت نام را به صورت کامل انجام داده‌اند 1218 ناشر است و 554 ناشر هنوز ثبت‌نام خود را کامل نکرده‌اند.

شهرام‌نیا در پاسخ به این سوال که مراحل تایید ثبت نام‌ها چگونه انجام می‌شود، توضیح داد: بعد از اتمام ثبت‌نام‌ها، اطلاعات متقاضیان در بخش‌های مختلف، به کمیته‌های مربوطه ارسال می‌شود و مسئولان کمیته‌ها با اتکا به ضوابط تعیین شده، نسبت به تایید یا رد تقاضاها اقدام می‌کنند و طبیعتا در مرحله بعد، ثبت‌نام‌های پذیرفته شده مبنای تخصیص متراژ قرار می‌گیرند.

قائم‌مقام سی‌ویکمین نمایشگاه کتاب تهران همچنین درباره بخش بین‌الملل و حضور کشورهای خارجی در نمایشگاه پیش‌رو گفت: تاکنون در بخش کشورها، 10 کشور ثبت نام کرده‌اند که عبارتند از روسیه، ژاپن، چین، صربستان(که میهمان ویژه است)، فنلاند، آلمان(فرانکفورت)، مکزیک، مجارستان، کره جنوبی و پاکستان.

شهرام‌نیا اظهار کرد: اطلاع رسانی آمارهای کامل بعد از اتمام مهلت ثبت‌نام‌ها انجام خواهد گرفت و مراحل مورد اشاره، متعاقبا با همکاری کمیته‌های تعیین شده در نمایشگاه سی‌ویکم، پیگیری خواهد شد.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 258804
 


 
حبیب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۷-۰۱-۱۸ ۲۱:۴۳:۵۸
با سلام و عرض ادب متاسفانه بعضی از ناشران در چنین نمایشگاههایی شرکت نمی کنند و دلیل آن هم معلوم نیست. (224951)