​انتشار نخستین مجلدات مجموعه «هزار تو»

نمایشنامه‌هایی از لارش نورن تا سرگی آیزنشتاین

 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۶
 
 
نشر روزنه مجموعه ‌كتاب‌های «هزار تو» را در دست انتشار دارد. از این مجموعه به تازگی ترجمه پنج مجلد از نمایشنامه‌های لارش نورن، نمایشنامه‌نویس سوئدی و یک جلد شامل فیلمنامه‌های «ایوان مخوف و رزمناو پوتمکین» آیزنشتاین منتشر شده‌اند.
 
مجید لشکری
مجید لشکری به خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، گفت: در مجموعه «هزار تو» ضمن تمرکز بر کیفیت آثار، در برنامه‌ریزی و انتخاب كتاب‌ها کوشش شده تلفیقی از آثار نویسندگان نوگرا يا کمتر شناخته‌شده و تجربه‌گرا در کنار آثاری از نویسندگان سرشناس در این عرصه‌ها برای علاقه‌مندان قلمرو تئاتر و سینما به مخاطبان ارائه شود.

وی افزود: در قدم نخست مجموعه «هزار تو» فعالیت خود را بر چاپ نمایشنامه و فیلمنامه خارجی متمرکز کرده‌ام، اما در ادامه قرار است در ابعادی وسیع به تئاتر و سینما و همچنین داستان متفاوتِ جهان نیز بپردازم.

دبیر مجموعه «هزار تو» ادامه داد: تاکنون از این مجموعه 6 مجلد منتشر شده‌ که پنج جلد آن به 21 نمایشنامه از لارش نورن، نویسنده سرشناس معاصر سوئدی با ترجمه محمد حامد و یک جلد دیگر به فیلمنامه‌های «ایوان مخوف و رزمناو پوتمکین» سرگی آیزنشتاین، فیلمساز مشهور شوروی با ترجمه قاسم صنعوی، اختصاص پیدا کرده است.

لشکری همچنین عناوین پنج مجلد از نمایشنامه‌های لارش نورن را به شرح زیر اعلام کرد: جلد نخست «آهنگ بی‌صدا و سه نمایشنامه دیگر»، جلد دوم «همه آنچه که بود و سه نمایشنامه دیگر»، جلد سوم «اینجا و سه نمایشنامه دیگر»، جلد چهارم «از عشق و سه نمایشنامه دیگر» و جلد پنجم «قطعه‌های زمستانی و چهار نمایشنامه دیگر».

وی در ادامه درباره آثار در دست انتشار مجموعه «هزار تو» نیز گفت: «سه نمایشنامه تم پرده‌ای» از فرناندو آرابال با ترجمه ایرج انور، «پنج نمایشنامه تم پرده‌ای» از لوییجی پیراندللو با ترجمه ایرج انور، «شب جنایتکاران» از خوزه ترایانا با ترجمه هوشنگ آزادی‌ور و عدنان غریفی و «سرود رستاخیز» اثر آرتور میلر با ترجمه قاسم صنعوی از جمله کتاب‌های این مجموعه هستند که به زودی روانه کتابفروشی‌ها می‌شوند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 257750