محمود آموزگار به ایبنا خبر داد:

صدور احکام اعضای جدید کارگروه صیانت از حقوق ناشران به زودی

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۳
 
 
سخنگوی کارگروه صیانت از حقوق ناشران و مولفان و مترجمان با اشاره به فعالیت‌های این کارگروه، گفت: با تغییر دو عضو اصلی این کارگروه، نامه‌ای به معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارسال و درخواست کردیم درباره حضور اداره کتاب در کارگروه و اهمیت مدیرکل ارشاد استان تهران در جلسات در این زمینه احکام صادر شود.
 
محمود آموزگار در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، با بیان اینکه اداره کتاب یکی از ارکان اصلی کارگروه صیانت از حقوق ناشران و مولفان و مترجمان است، عنوان کرد: به دنبال تغییر مدیر این دفتر و جایگزین شدن فرد جدید در این سمت هنوز به کارگروه معرفی نشده است.
 
وی ادامه داد: همچنین با توجه به اینکه مدیرکل ارشاد استان تهران ریاست کارگروه را به عهده دارد و با جابجایی در این سمت، نامه حکم هر دو سمت نوشته شده است و جلسه‌ای به زودی برگزار می‌شود تا این اعضای جدید به کارگروه معرفی شوند.
 
آموزگار با بیان اینکه کارگروه در حال پیگیری کارها و برنامه‌‌های جاری است، افزود: با توجه به اینکه یکسری برنامه‌ها با سازمان‌ها و نهادهای مختلف داشتیم حضور رییس کارگروه ضروری است تا کارها شکل اجرایی به خود بگیرد.
 
وی تاکید کرد: در این زمینه با نیروی انتظامی، قوه قضاییه و شهرداری مناطق شش و یازده نامه‌نگاری و هماهنگی‌هایی انجام شده است تا برای پیگیری حقوق ناشران و فعالان این حوزه اقدام کنیم اما در این میان حضور رییس کارگروه در پیشبرد کارها بسیار موثر است.
 
کارگروه صیانت از حقوق ناشران و مولفان و مترجمان این کمیته ۲۲ دی‌ماه سال ۱۳۹۵ با امضای تفاهم‌نامه‌ای میان معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اتحادیه ناشران و کتاب‌فروشان تهران فعالیت خود را آغاز کرده است.

از جمله اهداف این کمیته می‌توان به صیانت از حقوق مادی و معنوی پدیدآورندگان و ناشران، بهبود فضای کسب و کار و رونق اقتصادی در حوزه نشر و فرهنگ‌سازی در جهت موضوع تفاهم‌نامه و ترویج اخلاق حرفه‌ای اشاره کرد. 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 257534