۱
 
محسن هاشمی به مناسبت یکمین سالگرد درگذشت آیت‌الله رفسنجانی خبر داد

21 جلد از خاطرات هاشمی رفسنجانی هنوز منتشر نشده است

انتشار یک مجموعه کتاب به مناسبت نخستین کنگره آیت‌الله هاشمی رفسنجانی
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۰۲
 
 
محسن هاشمی، پسر بزرگ آیت‌الله هاشمی رفسنجانی و رئیس شورای شهر تهران گفت: ما هر سال یک کتاب از خاطرات او را منتشر می‌‎کنیم و به همین ترتیب بیست و یک جلد از کتاب‌های خاطره او هنوز منتشر نشده است.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، بیست و یک جلد از خاطرات مرحوم آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی که یادداشت‌های روزانه‌ او را از سال 1374 تا 1395 دربرمی‌گیرد، هنوز منتشر نشده است.

محسن هاشمی، پسر بزرگ آیت‌الله هاشمی رفسنجانی و رئیس شورای شهر تهران، با بیان مطلب فوق گفت: ما هر سال یک کتاب از خاطرات او را منتشر می‌‎کنیم و به همین ترتیب بیست و یک جلد از کتاب‌های خاطره او هنوز منتشر نشده است.

مدیر «دفتر نشر معارف انقلاب» با اشاره به نخستین سالگرد درگذشت هاشمی رفسنجانی گفت: امروز در نخستین سالگرد ایشان، نخستین کنگره بزرگداشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را در سالن اجلاس سران برگزار کردیم که با سخنرانی آقای اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهوری شروع شد. سپس دکتر علی‌اکبر صالحی، رئیس کنونی سازمان انرژی اتمی ایران به ایراد سخنرانی پرداخت. آقای سید مهدی طباطبایی هم از دیگر سخنرانان این کنگره بود. پیام تصویری آیت‌الله جوادی آملی هم به همین مناسبت پخش شد و صحبت‌های پایانی را آیت‌الله سید حسن خمینی و محمد هاشمی، برادر مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی عهده‌دار بودند. این کنگره از صبح آغاز شد و تا ساعت دوازده و نیم ظهر به پایان رسید.محسن هاشمی گفت: سه نشست تخصصی هم عصر امروز با عناوین «سیاست‌ورزی و مدیریت»، «پنل تخصصی فرهنگ و دین‌باوری» و «اقتصاد و توسعه» برگزار شد.

رئیس شورای شهر تهران تاکید کرد: یک مجموعه کتاب و مجله به مناسبت برگزاری این کنگره، برای نخستین بار توسط «دفتر نشر معارف انقلاب» منتشر شده است. کتاب «سیاستمدار مفسر» به اهتمام یاسر هاشمی، کتاب «فراتر از شکوفایی؛ بررسی روان‌شناسی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی» نوشته دکتر محمود گلزاری، «کتاب‌نامه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی؛ نگاهی به مجموعه تالیفات شخصی و آثار مرتبط با آیت‌الله هاشمی رفسنجانی» به اهتمام عباس بشیری منتشر شده است.فرزند هاشمی‌رفسنجانی ادامه داد: کتاب «تا ابد استوار» که روایت مجاهدت‌های آقای هاشمی رفسنجانی است به کوشش علی‌اکبر محمودی منتشر شده است. کتاب دیگری هم، با عنوان «کتاب عکس» منتشر شده است. این کتاب به اهتمام محمد کاظم‌پور تدوین شده که عکاس هاشمی رفسنجانی بود و شامل عکس‌های هاشمی رفسنجانی از تمام دوره‌های زندگی‌اش می‌شود.

او افزود: علاوه بر این‌ها، مجله‌ای با نام ققنوس در 300 صفحه، به کوشش جمعی از روزنامه‌نگاران علاقه‌مند به ایشان منتشر شده است و شامل نوشتارهای گوناگونی از چهره‌های فرهنگی و سیاسی می‌شود و کتاب دیگری که برای نخستین‌بار و همزمان با این کنگره در نخستین سالگرد مرگ او منتشر شده است، کتاب «پرچین خیال» است که شامل شعرهایی می‌شود که به یاد و خاطره آیت‌الله هاشمی رفسنجانی سروده شده است. در این کتاب شعری از شهریار درباره هاشمی رفستجانی است که به یاد خطبه معروف او سروده است و در کنار آن شاعران دیگری هم هستند که بعد از درگذشت وی، به یادش شعر سرودند. این کتاب به همت عباس بشیری و محسن هاشمی‌رفسنجانی منتشر شده است.محسن هاشمی در پایان گفت: سایتی هم با عنوان «مرکزاسناد آیت‌الله هاشمی رفسنجانی» به نشانی rafsanjani.ir شروع به کار کرده است. که از طریق وب‌سایت، تبلت و موبایل قابل رویت است.

لازم به ذکر است امروز، به مناسبت نخستین سالگرد درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی ویژه‌نامه‌ای با عنوان «خداحافظ مرد مصلحت» در روزنامه شرق منتشر شده است. روزنامه اعتماد هم ویژه‌نامه دیگری به عنوان «ملت قیام کرد» به همین مناسبت منتشر کرده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 256497
 


 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۱۰-۲۱ ۲۰:۴۳:۱۹
ممنون از خبررساني خوب ايبنا (223801)