حامد عسکری در گفت‌وگو با ایبنا خبر داد:

تندیس سرو جشنواره فجر سه میلیون تومان به فروش رفت

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۵۲
 
 
حامد عسکری شاعر اهل بم که در روزهای گذشته تلاش‌های بسیار زیادی برای کمک به مردم زلزله‌زده کرمانشاه انجام داده بود، گفت: خوشبختانه تندیس سرو جشنواره فجر با قیمت سه میلیون تومان فروخته شد، همچنین نزدیک به 35 میلیون کمک نقدی جمع‌آوری شد که این مبالغ صرف خرید کانکس، حمام و سرویس بهداشتی خواهد شد.
 
حامد عسکری
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، حامد عسکری شاعر کشورمان که در حادثه تلخ زلزله بم جمعی از خانواده خود را از دست داده بود، جایزه سرو جشنواره فجر خود را به مزایده گذاشت تا مبلغ حاصل از فروش آن به زلزله‌زدگان سرپل‌ذهاب اختصاص یابد.

عسکری در گفت‌وگو با ایبنا درباره فروش سرو جشنواره شعر فجر اظهار کرد: من طعم تلخ زلزله را در حادثه بم چشیده بودم به همین دلیل با وقوع زلزله کرمانشاه نتوانستم دوام بیاورم و به سرعت همراه با یک گروه امدادی راهی مناطق زلزله‌زده شدم.

شاعر مجموعه شهر «سرمه‌ای» افزود: قبل از رفتن به مناطق زلزله‌زده با خودم فکر کردم که باید کاری کنم تا این حضور موثرتر باشد به همین دلیل تصمیم گرفتم تا نشان سرو جایزه شعر فجر را برای فروش به مزایده بگذارم تا بتوانم حداقل کاری برای مردم رنج دیده کرمانشاه کرده باشم. از این رو مزایده فروش سرو جشنواره فجر را با قیمت پایه 2 میلیون تومان در تمام شبکه‌های مجازی خود مانند اینستاگرام، تلگرام و توئیتر منتشر کردم.
 
برگزیده هفتمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر درباره قیمت پایانی تندیس گفت:‌ در این مزایده خیلی‌ها با من تماس گرفتند و به من گفتند که توان خرید این نشان را ندارند اما دوست دارند در این حرکت انسان‌دوستانه حضور داشته باشند، به همین دلیل از من شماره کارت خواستند تا کمک‌های کوچک‌شان جمع شود؛ به همین دلیل من نیز این مبالغ را جمع‌آوری کردم که در نهایت 34 میلیون و 800 هزار تومان پول جمع شد. همچنین نشان سرو نیز به قیمت سه میلیون تومان به‌فروش رفت اما فرد خریدار، تنها برای حضور در این کار خیر، تندیس را خریداری کرد، به همین جهت از من خواست تا تندیس را نزد خودم نگه دارم.

 
 
شاعر مجموعه شعر «خانمی که شما باشید» ادامه داد:‌ من زجرکشیده‌ی زلزله هستم و خیلی خوب می‌دانم که فاجعه تازه از چند وقت دیگر آغاز می‌شود به همین دلیل از تمام پول‌های جمع‌آوری شده را در اختیار یک موسسه خیریه قرار دادم تا در روزهای آینده برای زلزله‌زدگان کانکس، حمام و سرویس بهداشتی خریداری کند.
 
عسکری در بخش پایانی صحبت‌هایش گفت: از مردم دلسوز کشورم خواهش می‌کنم که کرمانشاه را فراموش نکنند. فعلا همه مردم در صحنه حضور دارند و مردم زلزله‌زده متوجه عمق فاجعه نیستند اما شما شک نکنید که تا چند وقت دیگر همه این بحث‌ها و دلسوزی‌ها تمام می‌شود و کرمانشاه می‌ماند و هزار مشکل مختلف. بنابراین در چنین شرایطی بهتر است که مردم همانند امروز در ماه‌های آینده نیز کنار زلزله‌زدگان کُرد باشند تا هموطنان‌مان این غم عظیم را کمتر احساس کنند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 254556