مدیر اسناد کتابخانه ملی:

دغدغه اصلی جعفری‌مذهب معطوف به هزاره ناصرخسرو بود

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۴۶
 
 
غلامرضا عزیزی، مدیر اسناد کتابخانه ملی ایران با اظهار اندوه از درگذشت دکتر محسن جعفری مذهب، بیان کرد: تخصص ایشان تاریخ ایران اسلامی بوده، ولی در علوم کمکی تاریخ همچون سکه‌شناسی و کتاب‌شناسی نیز بسیار متبحر بود.
 
دکتر غلامرضا عزیزی که به دلیل درگذشت نابهنگام دکتر محسن جعفری‌مذهب در منزل وی حضور داشت، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، گفت: تخصص وی تاریخ ایران اسلامی بوده، ولی در علوم کمکی تاریخ همچون سکه‌شناسی و کتاب‌شناسی نیز بسیار متبحر بود و کارگاه‌ها و همچنین بحث‌های چالشی جدیدی در این حوزه‌ها به‌صورت مقالات پژوهشی و سخنرانی از دکتر جعفری‌مذهب منتشر شده است.
 
عضو هيات علمي پژوهشکده اسناد سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوري اسلامي ایران درباره دیگر فعالیت‌های این پژوهشگر تاریخ ایران بیان کرد: این اواخر بیشتر دغدغه دکتر معطوف به هزاره ناصرخسرو بود و در این راستا سخنرانی‌های زیادی در شهرهای مختلف ایران انجام داد.
 
دوست و همکار چندین ساله جعفری‌مذهب با اندوهی که توان سخن گفتن نداشت، گفت: اردیبهشت‌ماه سال جاری به علت تومور مغزی، تحت عمل جراحی قرار گرفت و پس از تحمل‌ ماه‌ها رنج بیماری، صبح امروز چشم از دنیا فرو بست و دو دختر از خود در این دنیا به یادگار گذاشت. 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 252607